У Києві відбувся Марш «Стоп Реванш»

16 січня у Києві відбувся Марш «Стоп Реванш», учасники якого вимагали від депутатів Верховної Ради та Президента України ухвалити рішення і проголосувати за закони, що реалізують політику деокупації України.

Серед основних вимог - ухвалення закону про деокупацію та реінтеграцію Донбасу, боротьба з колабораціонізмом, створення Антикорупційного суду, очищення та захист українського інформаційного та гуманітарного простору, притягнення до відповідальності ключових осіб, які відкрито чи опосередковано працюють в інтересах Росії - Медведчука, Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Ахметова та інших.

Попри холодну погоду, активісти прийшли під Верховну Раду, аби змусити депутатів прийняти ряд законопроектів, спрямованих на деокупаційну політику України. Активісти також передали лист-звернення з вимогами представнику Адміністрації Президента.

«На наших вишколах ми розповідаємо про гібридну війну, яку веде Росія проти нашої Держави. Ми навчаємо молодь яким чином можна протистояти її проявам в різних сферах: інформаційній, економічній, гуманітарній, політичній. Збереження Української Держави, відстоювання її інтеренсів є для нас пріорітетом, як для націоналістів. Тому ми вимагаємо прийняття деокупаційних законів, що дасть змогу чітко визнати Росію агресором, встановити факт окупації наших земель та забезпечити протидію російського впливу», - зазначає Соломія Фаріон, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Серед вимог учасників Маршу - створення незалежного Антикорупційного суду. «Корупція - це зброя Росії у війні проти України. Корумпуючи українську еліту, Росія послідовно домагається провалу реформ, зменшення підтримки України Заходом і цілком реально може спровокувати міжнародну ізоляцію України та повернення нашої країни в російську орбіту. Крім того, антикорупційна реформа - це потужний чинник реальної деолігархізації України», - йдеться у заяві руху «Стоп Реванш».

Ще однією вимогою учасників Маршу стала гуманітарна деокупація. За словами Сергія Кузана, дійсного члена МНК, гуманітарна сфера - фронт гібридної війни, де ворог маскується під «свого», спекулюючи на патріотизмові, темі війни, при цьому загортаючи брехню в національну «обгортку». «Мова публічної сфери повинна бути українською. Московська «церква», фільми, артисти та інша квазікультура руйнують духовний простір нації. Вони готують реванш проросійських сил. Ми вимагаємо зупинити це», - наголосив він.

У результаті акції, створено координаційний центр учасників Національної ініціативи “Стоп Реванш” для планування подальших дій. “Марш – це лише один з інструментів для прийняття законів. Ми й надалі будемо діяти адекватно ди ситуації, поки не досягнемо нашої мети – прийняття деокупаційних законів”, - зазначив Станіслав Федорчук, голова Української народної ради Донеччини і Луганщини, колишній голова Донецького осередку МНК.

Організаторами маршу стала понадорганізаційна Національна ініціатива «Стоп Реванш»: громадські організації «Вільні Люди»Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Українська народна рада Донеччини і Луганщини, C14 news, УНА-УНСО, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС, Музичний Батальйон, Організація учасників АТО «Булава», InformNapalm.

#закон #марш #СтопРеванш #ВільніЛюди #деокупація #МНК