Курс Вільних Людей: Наша мета - виховання нової генерації дієвих патріотів.

В кожному ідеологічному чи політичному русі найважливішу роль відіграють два чинники: ідея і людина. Провідні ідеї і світоглядові засади в ідеологічному русі та керівні програмові постанови в політичному— творять „душу", істоту, внутрішній зміст руху. Люди, які визнають, поширюють і здійснюють ідеї та програму і з тією метою беруть активну участь в русі, — творять його живий, діючий організм”.  

[Степан Бандера]

                                                                                                                                                                          

 Освіта формує людину. Аби досягти успіху, країною повинні керувати не лише відважні та сильні, а й освічені громадяни. На превеликий жаль, система освіти в нашій державі роками залишалася старою, прогнилою радянською та аж ніяк не проукраїнськи спрямованою.

Коли до влади прийшов Янукович, ми вирішили, що треба йти в опозицію й створювати паралельну виховну систему з розрахунком на те, що молодь підросте, отримає знання й навички та зможе будувати нову державу” — розповідає четвертий голова “Молодіжного Націоналістичного Конгресу” Сергій Кузан.

Так у 2015 році виникає проект “Курс Вільних Людей” — цикл заходів неформальної освіти для молодих людей, що прагнуть бути громадсько активними, творити зміни свого оточення та шукають для цього побратимів однодумців та нових знань. У 2018 році проект удосконалює своє концепцію, й відбувається у три етапи : “неЛекції”, наметові табори та семінари по всій Україні.

З квітня цього року відкриті “НеЛекції” для усіх охочих відбулись у 5 містах України. Основними темами цих заходів були — історія та державництво. Одним із основних лекторів на “НеЛекціях”, який розповідав про націоналістичні визвольні змагання був Святослав Липовецький - СУМівець, історик та дослідник, відомий книгою “ОУН(бандерівці):фрагменти діяльності та боротьби”. Слухачі мали змогу не лише дізнатися багато фактів про ОУН та УПА, які від нас приховували, почути невідомі історії, але й порівняти їх із сучасністю, що є не менш важливою метою заходу.

30052071_2132715303410903_5275838361976257906_o.jpg

Наступний етап цього проекту — наметові табори, метою яких вже є не лише інтелектуальне навантаження, а поєднання його із фізичним та моральним. Учасники вчаться дисципліни, витримки та дій в критичних ситуаціях. Життя в наметах та насичена програма, яка спрямована на максимальний вихід людини із зони комфорту триває як вдень, так і вночі, сприяє вишколенню характеру та духу. Загалом близько півтисячі юнаків та дівчат у 5 областях зголосилися стати таборовиками цього літа.

45788040_2434619123220518_8968299757415956480_o.jpg

А з вересня розпочався заключний етап “Курсу Вільних Людей” семінари для молоді — це 7 міст, 265 учасників з 14-ти областей, 7 постійних лекторів та гутірок і практичне завдання для його учасників.

Такі заходи доводять, що поділ України на Східну та Західну є абсолютно штучними, адже на всюди є патріотична молодь — юні націоналісти, що відкриті до сприйняття нових знань та інструментів, як в сучасній ситуації здійснювати розбудову України та боротьбу за нашу державність.

Політики, громадські активісти, викладачі та співробітники державних структур - стали лекторами для сотні відібраних студентів та активної молоді. Теми гутірок стосувались історії України та тяглості боротьби проти РФ, цінності державних інституцій, успіхів та позитивних змін в України за 2013 – 2018 роки, інформаційної гігієни та практичному розпрацюванню проактивних дій.

45466893_2430932660255831_2501978274243018752_o.jpg

З командою лекторів доводили учасникам, що нерозуміння політичної ситуації в світі та Україні – не звільняє від відповідальності. Більше того, це нерозуміння та небажання знати – робить кожного співучасником усіх злочинів, скоєних проти країни. Політика – це брудна справа. Медведчук, 112, NewsOne та Інтер – це брудна справа. Але це наша брудна справа. Наше майбутнє – це не ефемерна річ. Наше майбутнє тут і зараз – в конкретній дії. Бо націоналізм без дії – мертвий. Наша дія – це і є відповідальність”, – говорить Іван Брацюнь, керівник проекту КВЛ.

В наш час можна почути багато розмов про те, на що потрібно орієнтуватися в сучасному світі, які риси повинні бути притаманні справжньому керівнику держави. Ми усвідомлюємо, що відповіді на ці запитання уже давно написані на сторінках праць ідеологів українського націоналізму. Саме тому, домашнім завданням для усіх було - прочитати праці Миколи Міхновського та Дмитра Донцова, які учасники безпосередньо обговорювали під час семінарів.

— "Ми не повинні забувати про освіту і виховання молоді. На жаль, сьогодні є дуже багато суспільно-політичних рухів, що позиціонують себе як "патріотичні" чи навіть "націоналістичні", але переслідують власні маргінальні інтереси. Це спотворює і дискредитує ідею "Держава - понад усе", яку ми вважаємо найголовнішою. Саме тому ми  працюємо з молоддю під час літніх таборів, і продовжуючи на семінарах", — додає Іван.

Надзвичайно важливою у житті кожної людини є історія її держави. Так вже склалося, що історію України протягом століть переписували, трактували так, як було було вигідні радянській владі. Розуміючи це, ми завжди на наших заходах ставимо на неї великий акцент, адже історія є могутньою зброєю, вона тримає в собі досвід наших попередників та може дати відповіді не лише на загадки минулого, але й майбутнього.

 У школі нас завжди виховували дисциплінованими “сліпцями”. Нас вчили, що потрібно бути законослухняними громадянами, та не вчили, що кожен з нас здатен творити державу, починаючи з самого себе. Змінивши владу в країні неможливо вирішити всі внутрішні проблеми, потрібно розуміти, що будь-яка реформа - це довгий інституційний процес, який не одразу матиме явне вираження. Тому нашою метою є не просто законослухняні, а свідомі громадяни.

 

Вір і Дій!