У Дніпропетровську табачники знайшли цинічну підставу заборонити українцям відзначити Шевченкове свято
03.03.2012

Про це повідомляє прес-служба місцевої організації УНП.
Представники влади пояснили цю заборону тим, що після ходи, присвяченій Дню Пам’яти Героїв Крут кілька молодих хлопців запалили файери, чим, начебто, порушили домовленість, хоча домовленість передбачала, що файерів не буде під час, у зв’язку з ожеледицією, та, відповідно, можливістю травм. Другою причиною названа участь членів УНП в пікетуванні Дніпропетровської міськради 15 та 29 лютого з вимогою перейменувати вулиці, які носять імена засуджених судом злочинців.
Коментуючи ситуацію, голова ДОО УНП А. Сокоринський підкреслив, що окупаційна влада Партії Регіонів та їх сателитів послідовно проводить лінію на порушення конституційного права громадян на мирні збори та русифікацію, але заборони святкувати день народження Кобзаря ще не було. «Такого не робив навіть комуністичний режим, принаймні офіційно.» Політик назвав таку заборону плювком в душу кожного українця. «Це – яничарство у чистому вигляді» - підсумував Голова організації.
Народник особливо наголосив, що прийнята у Дніпропетровському міськвиконкомі практика не накладати на заявку резолюцію з забороною, а повертати без розгляду є порушенням головного конституційного принципу – кожну заборону можна оскаржити по суду.
А. Сокоринський висловив впевненість, що святкування українцями дня народження українського генія відбудуться попри усі заборони сучасних валуєвих та місцевих табачників.