У 2011 році з Росії в Україну іммігрувало 20 тисяч чоловік
28.02.2012

Експерти-демографи кажуть про ризики, які несе значне збільшення імміграційних потоків в Україну на тлі зменшення населення в самій державі.
За повідомленням Державного комітету статистики лише 2011 року в Україну на постійне місце проживання приїхало 20 тисяч мешканців Росії, передає "
ВВС Україна".
Ця країна посіла перше місце за кількістю іноземців, які переїхали до України.
Як сказав керівник відділу міграційних досліджень Інституту демографії Олексій Позняк, в імміграційних потоках України переважає обмін населенням з країнами колишнього СРСР.
"Найбільше їде з Росії. Так склалося ще за часів Радянського союзу, і відгомін залишається. Частина переїжджає з Росії. Це не обов'язково росіяни. Це можуть бути вихідці з України. Щодо Чечні, то тут важко сказати, адже в статиcтичних повідомленнях Росія іде одним рядком, не поділяючи країну на окремі регіони", - каже Позняк.
Національний інститут стратегічних досліджень ще раніше повідомляв, що в останні роки серед нелегальних-іммігрантів зросла частка уродженців з країн СНД – Молдови і Грузії, а також російських громадян із Чечні.
В Україну також їдуть іммігранти з країн Південно-Східної Азії, Близького і Середнього Сходу, Африки, а також громадяни країн СНД, які використовують українську територію для транзиту в Євросоюз.
Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко в одному з інтерв'ю сказав, що українська влада не має стратегії дій стосовно мігрантів, і всі процеси у цій царині відбуваються стихійно.
"Немає якихось підходів, як це в Європі, чи США, коли є чіткі критерії, які мігранти більш потрібні, від яких потрібно захищатися. В Україні цілісну картину влада не має. Це є найбільшою проблемою. Імміграція є стихійною. Це може закласти серйозні проблеми у майбутньому", - заявив Биченко.
На тлі зменшення українського населення імміграція в Україну, вважають в Центрі Разумкова, може спричинити суттєві зміни у складі населення. З такими ризиками, наприклад, мають справу Німеччина і Франція.
Представник Інституту демографії Олексій Позняк теж не відкидає загрозу національній безпеці України від припливу іммігрантів, кажучи, що за умови великої їхньої кількості є ризик порушення цілісності суспільства.
"Це також ризик створення замкнутої діаспори, яка живе за власними законами. Для того, щоб запобігти цьому, треба імміграцію інтегрувати в невеликі групи. В такому випадку наступних іммігрантів буде легше інтегрувати в ці групи", - каже Позняк.
Водночас, на думку експерта, нині кількість іммігрантів не така велика, щоб можна було говорити про серйозну загрозу безпеці країни.