Точка зору: міністерство Табачника хоче виховати у дітях інвалідів
20.01.2012

Міністерство освіти України запроваджує у школах нові нормативи з фізкультури.
За цими нормативами уже у вересні українському десятикласнику достатньо буде тричі підтягнутися на перекладені, що є вдвічі менше ніж російському другокласнику.
Полегшення навантажень пов’язують із численними смертями на уроках фізичної культури.
Для здорових дітей такі "нормативи" є справжньою трагедією, оскільки покращенням їхнього фізичного стану ніхто не займатиметься, а відвідувати спортивні секції у позашкільний час не кожен має можливість і, нажаль, бажання.
Якщо у дітей забрати нормальний урок фізкультури, де вони можуть фізично розвиватися, і дати їм розминку, яку хоче запровадити Міністерство, то країна отримає не одне покоління цілковитих інвалідів.
Варто погодитися з думкою лікарів, які переконані, що діти слабшають не тому, що бігають і підтягуються, а тому, що сидять і лежать.
Потрібно детальніше обстежувати дітей. Не повинні здорові діти страждати. У здорової дитини фізкультура повинна бути, інакше рано чи пізно здорова дитина стане нездоровою.
Проте у міністерстві Табачника кажуть, що журналісти все перекрутили. Мовляв, обов’язкових нормативів геть не буде. Учитель має дивитися сам, кому й одне підтягування забагато.
"Завдання фізичної культури – не перевірити "здав – не здав, готов к защите Отечества – не готов", а привчити дитину вести здоровий спосіб життя", - переконує спеціаліст Міністерства освіти Сергій Дятленко.
Якщо наше Міністерство освіти ставить перед собою таку мету, то навіщо взагалі проводити уроки фізичної культури?
Краще виділяти гроші на попуралізацію здорового способу життя, а не витрачати мільйони гривень на розминку.
За даними інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМНУ, згідно з якими лише 6-10% підлітків 12-18-річного віку є здоровими.
Такі дані лякають будь-яку нормальну людину, то невже скасування нормативів покращить ситуацію?