Патріотична громадськість Рівного вшанувала Клима Савура

12.02.2013

12 лютого в Рівному відбулось вшанування пам'яті командира УПА-Північ Клима Савура.

В акції взяли участь представники патріотичних партійних (ВО "Свобода", ВО "Батьківщина") та громадських (Братство вояків ОУН-УПА, АкМ, Козацтво імені Северина Наливайка, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, "Сокіл") організацій. Акція була приурочена до річниці смерті повстанського командира.

Не дивлячись на досить морозну днину, біля підніжжя монумента зійшлася чисельна громада мешканців обласного центру. Урочисту панахиду відслужили священики Української Православної Церкви Київського патріархату.

На мітингу виступили  представники політичних сил, історик Ігор Марчук, кобзар Назар Волощук.

До підніжжя монумента Климу Савуру були покладені квіти. На завершення заходу, за традицією, на честь головного командира УПА у парку прогримів салют з козацької гармати.

Довідка:

Дмитро Клячківський (Клим Савур, Охрім, Білаш) народився у місті Збаражі Тернопільської області. Закінчив гімназію, юридичний факультет Львівського університету, член ОУН, відбув службу в польській армії.

Політв’язень польських тюрем у 1937 році; член Управи спортивної організації "Сокіл" у Збаражі у 1938 році. Обласний провідник юнацтва ОУН Станіславівщини (1939-1940).

Заарештований НКВД у Львові, засуджений на процесі 59-ти на кару смерті, замінену на 10 років тюремного ув’язнення. Вирвався на волю з Бердичівської тюрми у липні 1941 року.

Провідник ОУН м.Львова, Крайовий Провідник ОУН ПЗУЗ із січня 1942 року; член Проводу ОУН, організатор і перший командир УПА в 1943 році. Іменований майором та призначений крайовим командиром УПА-Північ з 1944 року.

Загинув героїчною смертю у бою з переважаючими силами НКВД біля Оржівських хуторів Клеванського району на Рівненщині. Посмертно іменований УГВР полковником УПА.

Патріотична громадськість Рівненщини завжди високо цінувала жертовну і героїчну діяльність Клима Савура. За ініціативи світлої пам’яті Василя Червонія, у Рівному іменем першого командира названо вулицю і споруджено йому величний пам’ятник.