Пам’яті Голодомору присвячується
17.11.2012

Неподалік від метро «Лук’янівська» у п’ятницю, 16 листопада, молодь столиці висловила свою рішучу позицію щодо перейменування скверу Косіора. Молодіжні організації вже придумали нову назву «Доброчинців».
Участь в акції взяли співупорядник книги «Людяність у нелюдяний час» Володимир Тиліщак, члени молодіжних організацій «Відсіч», «Молодий Народний Рух», «Героїка», «СУМ в Україні» та інші.
«Сквер не може носити ім’я ката українського народу! А ми маємо не забувати про великі вчинки таких простих людей, як і ми», — висловлює свою думку учасниця акції Марія.
Володимир Тиліщак сказав, що зміна назви викличе у киян запитання: чому? навіщо? Тобто приверне увагу до питань, проблем і речей, про які вони не задумуються, яких не помічають і про які абсолютно нічого не знають, — переконаний історик. «Серед хаосу, безкінечної вервиці смертей і страху продовжували жити люди, що не злякалися, не втратили благородства і протягнули руку допомоги приреченим. Ті, кого у світі прийнято називати праведними людьми. Без знання таких праведних людей, доброчинців у часи Голодомору, національна пам’ять про цей злочин проти українського народу не є повною», — розповідає пан Володимир.
Учасники акції майже на кожне дерево почепили аркуші паперу з іменами доброчинців та короткими відомостями про життя цих людей. Також дерева прикрашали янголятами, що символізують душі людей, які творили добро та любов, — розповідають активісти. «Ми сподіваємось, що через деякий час аркуші паперу замінять металевими табличками, а при вході стоятиме не постамент губителя, а меморіальна плита з викарбованими іменами рятівників. На жаль, ми не знаємо всіх, хто допомагав іншим вижити в ті страшні часи, але тих, про кого знаємо, маємо вшанувати», — говорять учасники акції.
По завершенні акції молодь підписала звернення до КМДА з проханням дати скверу інше найменування «Доброчинців». «Ми сподіваємось на швидку і позитивну відповідь, на небайдужість нашої влади до такого важливого питання», — висловив свої сподівання один із учасників.
Нагадаємо, що в листопаді 2008 року, після зборів підпису громадян, було знесено погруддя пам’ятника Косіору, проте постамент лишився. Наразі сквер назви немає.