МНКівці вшанували пам'ять ОУНівців розстріляних німцями у Бабиному Яру (ВІДЕО)
09.05.2012
Представники громадських організацій, зокрема Молодіжного Націоналістичного Конгресу, взяли участь у вшануванні пам'яті розстріляних німцями членів ОУН у Бабиному Яру. Організатором акції виступив ГР "Спільна справа".
Присутні поклали квіти до символічного хреста встановленого на місці розстрілу націоналістів та вшанували загиблих хвилиною мовчання.
Під час свого виступу Голова МНК Сергій Кузан висловив переконання, що 8-9 травня для українців є днями пам'яті за загиблими у Другій світовій війні і не можуть сприйматись по-інакшому.
"Для українців Друга світова війна - величезне зіткнення двох людиноненависницьких систем - радянської і нацистської. В цій жахливій сутичці гинули українці в лавах ворожих армій по обидва боки фронту. Це не свято, це – трагедія!", - заявив Кузан. Він також нагадав, що владою залишаються зовсім непоміченими і забутими воїни УПА та члени ОУН які воювала проти двох окупантів одночасно.
"Теперішньою владою всіляко замовчується роль ОУН-УПА в боротьбі проти німецьких військ. Але, всі ми знаємо, що єдине підпілля яке діяло на початку війни проти німців було суто націоналістичне. І той факт, що ми стоїмо на місці смерті більше ніж 600-т представників Організації Українських Націоналістів та просто патріотів розстріляних військами гітлерівської Німеччини, говорить сам за себе", - сказав Голова МНК.
Голова ГР "Спільна справа" Олександр Данилюк докладніше розповів про долю повстанців. "Лише 15 вересня 1941 року гестапо було заарештовано понад 2,5 тисячі членів організації. Більшість з них була страчена. Арешти та розстріли тривали впродовж всіх років німецької окупації. У Бабиному Яру в період з 1941-го по 1944-й рік було розстріляно понад 600 оунівців, серед них і видатна українська поетеса Олена Теліга. Ставлення самого Бандери до будь-яких форм колаборації було вкрай негативним. Два його брата були закатовані у німецькому концтаборі Аушвіц", - нагадав присутнім Данилюк.
Довідка.
Як відомо, за свідченнями істориків, яскравий спалах національного життя в українській столиці, творений похідними групами ОУН у 1941 році, не міг не бути поміченим німецькими окупантами. Дуже скоро виявилося, що реальний спротив німецькій владі у Києві становлять лише українські націоналісти. У лютому 1942 року гестапо здійснило масові арешти українського національного підпілля. Пізніше у Бабиному Яру було розстріляно 621 член ОУН. Всього ж, за даними Проводу ОУН, оприлюдненими у квітні 1946 року, під час німецької окупації України 1941–1944 рр. ОУН втратила 4756 членів, в тому числі 197 членів вищого керівного складу, починаючи від районних (повітових) керівників. Загинули 5 членів Проводу, що були іменовані на свої посади ще полковником Євгеном Коновальцем, та 6 крайових провідників поодиноких українських земель.