Кияни вшанували жертв Голодомору
26.11.2012

23 листопада Молодіжний Націоналістичний Конгрес, за підтримки студентського парламенту та деканату факультету соціології КНУ ім. Т. Шевченка, організував лекцію на тему "Голодомор як геноцид проти української нації" для студентів університету.
Лекцію провів Володимир Василенко, історик, доктор юридичних наук, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії у 1998-2002 роках, а також один з авторів закону України "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні".
Лектор роз’яснив присутній молоді принципову відмінність у міжнародному праві понять "геноциду" та "масового знищення людей".
"Конвенція ООН 1948 року ("Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього") визначає геноцид "як навмисні дії з метою фізичного знищення, повного або часткового, будь-якої національної, етнічної, релігійної, расової групи як такої", - сказав Василенко.
Він також наголосив на тому, що існує маса доказів, свідчень, які доводять, що Голодомор 1932-33 рр. був геноцидом проти української нації.
"Навіть якщо і не кваліфікувати Голодомор як геноцид, це не значить, що не було вчинено злочин проти української нації. Інакше це кваліфікується як масове знищення людей".
Після лекції всі бажаючі могли переглянути фільм "Живі", в якому знято свідчення людей, що пережили Голодомор.
24 листопада представники МНК взяли участь у скорботній ході від ст. м. Арсенальна в м. Києві до Національного музею "Меморіалу пам'яті жертв Голодоморів в Україні", де було згадано найбільшу трагедію українського народу та вшановано пам’ять невинно вбитих мільйонів наших співвітчизників.
Цьогорічне вшанування пам'яті жертв Голодомору було присвячене доброчинцям - тим людям, які в непростий час чинили добро та рятували від голоду нужденних у 1932-1933 роках.
О 16:00 було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після неї почалася всеукраїнська акція "Запали свічку пам'яті" - українці запалювали свічки біля меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.