Голова ОУН завершив цикл поїздок Сходом України
15.09.2011

14 вересня завершився цикл поїздок Голови ОУН (б) Стефана Романіва східними регіонами під назвою «Українська альтернатива: відкритий діалог». Впродовж поїздки С. Романів відвідав Харків, Луганськ, Стаханов, Донецьк, Запоріжжя, Дніпропетровськ та Кривий Ріг. У кожному місті відбулися зустрічі з громадськістю, журналістами, представниками правозахисних та просвітницьких організацій.
«Ми не приїхали, щоб когось вчити чи проповідувати. Ми приїхали з відвертою та відкритою дискусією про ті виклики, перед якими ми стоїмо та про те, як нам на них відповісти. Лише об’єднавши наші можливості, можливості українців всього світу, ми зможемо запропонувати альтернативу суспільству та можливість долучитися кожному» - заявив на зустрічі у Харкові Голова Проводу ОУН (б).
Ці слова Стефана Романіва відразу ж почали набирати конкретного змісту. Так, за підсумками зустрічей із представниками харківського «Зеленого фронту», просвітницьких та козацьких організацій Луганщини та Запоріжжя, освітян м. Донецька, незалежних профспілок гірників Донбасу та Кривбасу сформульовано пакет проблем та ініціатив, щодо яких буде вестися подальша співпраця. Представники профспілок, зокрема, запропонували лідеру бандерівців допомогти у репрезентації інтересів українських шахтарів на світовому рівні.
«Патріотична громадськість в минулому доклала багато зусиль у вирішенні гуманітарних питань, але залишила поза увагою проблеми соціального та економічного характеру» - розповів на зустрічі у Дніпропетровську координатор всеукраїнської профспілки «Народна солідарність», учасник робочої групи поїздки Олексій Кляшторний. – «Це є водночас наша теперішня слабкість та резерв для подальшого, більш адекватного та стабільного розвитку. Питання якості та справедливості тарифів на житлово-комунальні послуги, загрозливої реформи у сфері власності та користування земельними ресурсами, захисту прав найманих працівників – все це питання, що нас об’єднують та потребують нашої якнайактивнішої позиції.»
«Та виклики сьогодення стосуються не лише тематики діяльності, але й форм та методів роботи» - продовжує розповідь ще один учасник робочої групи, представник Української інформаційної служби, Андрій Вальчишин, - «На сьогодні у Києві створена та діє робоча група під назвою «Українська справа», що об’єднала представників різних середовищ, організацій, різних регіонів та країн. Вже зараз нами запропоновані конкретні проекти у сфері інформаційної роботи, активізації підприємницького та жіночого руху, захисту прав молоді та розвитку незалежних профспілок. Запрошуємо приєднуватися до цих напрямків та виходити із власними ініціативами».
Про успішні приклади спільної та скоординованої роботи на презентаціях в межах поїздки розповіли виконавчий директор Центру національного відродження Тарас Рондзістий та голова Молодіжного націоналістичного конгресу Сергій Кузан.
Сергій Кузан проінформував присутніх про можливості лобіювання законодавчих змін завдяки спільній та організованій дії на прикладі ініціативи «Молодіжна варта», до якої входить його організація, а Тарас Рондзістий розповів про завдання та досвід організації всеукраїнської гри «Джура», що стала можливою виключно завдяки особистій ініціативі окремих представників системи освіти, молодіжних та козацьких організацій із різних регіонів України.
На думку Тараса Рондзістого: «Світ змінюється настільки швидко, що ми не завжди маємо готові відповіді на усі питання. Але знайти ці відповіді завжди зможуть люди, які є українцями за своїми життєвими принципами та ідеалами. Саме на створення умов, в яких такі українці можуть формуватися і спрямована гра «Джура» та комплекс пов’язаних із нею заходів».
«Що стосується натхнення до справи пошуку української альтернативи,то тут надзвичайно корисним може виявитися досвід наших попередників» - розповів головний редактор «Шляху Перемоги» Віктор Рог, презентуючи впорядковану ним двотомну антологію «Український націоналізм», - «До цієї збірки увійшли найяскравіші, найактуальніші праці представників українського націоналістичного руху. Кожен із них власним життєвим прикладом виявив цінність ідей, які в даних текстах озвучені, бо віддав за них найдорожче. Запрошую до нового, сучасного прочитання цих праць.»
«Сьогодні українців намагаються штучно розділити. Але ці зустрічі показали те, що людей у всіх регіонах непокоять однакові проблеми. Я переконаний, що та дискусія, яка відбулася, той обмін пропозиціями та думками допоможуть нам знайти більше точок дотику та краще об’єднати наші зусилля у спільній справі для добра наших громад та України» - коментує поїздку Стефан Романів.