«Чесний суд — Марківу» #FreeMarkiv

 

Під посольством Італії в Києві в середу, 7 березня, відбулася акція міжнародна кампанія #FreeMarkiv – «Свободу Марківу!» на захист сержанта батальйону ім.генерала Кульчицького Віталія Марківа.

Чоловік заарештований в Італії за надуманими звинуваченнями у вбивстві італійського журналіста Рокеллі на Донбасі 2014 року (насправді, Марків перебував за декілька кілометрів від місця убивства без зброї, яку можна було б використовувати на такій відстані).

Акція, до організації якої долучилися бійці батальйону імені Кульчицького Національної гвардії України, волонтери, народні депутати, активісти «Вільних Людей», Молодіжного Націоналістичного Конгресу, розпочалася на Майдані Незалежності. Її учасники пройшли маршем до Посольства Італійської Республіки, де провели мітинг й озвучили вимоги.

 

«Вважаємо справу Марківа заангажованою та політично вмотивованою, сфабрикованою на догоду путінській Росії, яка хоче виставити українських вояків перед усім світом як «карателів», «фашистів», «злочинців», —  вважає заступник Голови Проводу «Вільних Людей», Дійсний Член МНК Сергій Кузан.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Посольство оголосило цей день вихідним. Та демонстрантам все ж вдалося передати петицію особисто консулу, який пообіцяв інформувати про хід справи.

"Справа Віталія Марківа —  це справа честі українців всього Світу. Це тест для італійської судової системи, яка, на жаль, дотепер однобоко розглядає цю справу. Цією акцією, яка проходить по всьому світу, ми хочемо привернути увагу італійського правосуддя для уникнення політизації цієї кримінальної справи, швидких та неправильних висновків. Ми наголошуємо на необхідності зміни Віталію Марківу запобіжного заходу тримання під вартою на інший, більш м’який, що не пов'язаний з ув’язненням, на час розгляду зазначеної справи італійським судом. Ми будемо виходити в усьому світі, допоки не доб’ємося справедливості! Найближчими днями нашого вояка підтримають в Італії, США, Франції, Німеччині, Греції, Іспанії, Португалії, Австралії. «Брат – за брата, свій – за свого», «Один – за всіх, всі – за одного!» – саме цих принципів ми повинні дотримуватися"— додає  заступник Голови МНК, Дмитро Жмайло.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 "Цією акцією і я, і побратими мого чоловіка хочемо привернути увагу українського суспільства до справи мого чоловіка. Я хочу справедливого суду для свого чоловіка, хочу нарешті його обійняти. Ми підтримуємо зв’язок з посольством України в Італії, наші дипломати дуже нам допомагають у цій справі", – наголошує Діана Марків.

 

 

Міжнародна акція #FreeMarkiv також відбулась: 5 березня - у Лондоні (Велика Британія), 8 березня відбудеться - у Римі (Італія), Парижі (Франція), Лісабоні (Португалія), 9 березня - у Мадриді (Іспанія), 11 березня – в Афінах (Греція).

 


 Довідка:

 

Навесні 2014 року громадянин України Віталій Марків добровільно вступив до лав Національної гвардії України у складі батальйону оперативного призначення ім.Кульчицького та протистояв озброєним бандам сепаратистів в околицях міста Слов’янськ Донецької області.

25 травня 2014 року під Слов'янськом поблизу залізничного переїзду в с. Андріївці, під час мінометного обстрілу загинули двоє журналістів - громадянин Італії Андреа Роккеллі (фотокореспондент) і громадянин РФ Андрій Миронов.

30 червня 2017 року в Італії був заарештований Віталій Марків за абсурдними звинуваченнями у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі. Усі звинувачення проти Віталія Марківа базуються лише на інтерпретації  італійською журналісткою короткої телефонної розмови між Віталієм та іншим італійським журналістом, в якій нацгвадієць, перебуваючи в зоні бойових дій, намагається попередити свого друга-журналіста про небезпеку перебування на цій території, оскільки мають місце постійні збройні сутички та обстріли.

На адресу компетентних органів Італії було направлено листи Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ України про готовність надати всебічне сприяння у розслідуванні кримінального провадження щодо Марківа та загибелі Роккеллі та виконати спільно з італійськими слідчими органами необхідний огляд місцевості та допитати свідків, вказаних підозрюваним. Італійські слідчі органи повністю проігнорували пропозицію правоохоронних органів України щодо співпраці у розслідуванні.

 

#Київ #марш #Марків