Символіка МНК - загроза ''здоровью и нравственности'' Митного союзу

29.09.2015
Націоналісти - реальна загроза планам Путіна з розширення своєї імперії. Росія всіляко бореться з проявами націоналізму, залучаючи до цього процесу навіть держав-союзників. Не виняток - і сусідня Білорусь.

З початком російсько-української війни, діяльність Молодіжного Націоналістичного Конгресу (МНК) вийшла за межі України: було створено Альянс Балто-Чорноморських Націй, мета якого - співпраця з націоналістами інших держав.

Так, табори МНК постійно відвідують білоруси, яких після повернення додому викликають працівники КДБ та ретельно допитують про все, що пов'язане з МНК, демонструючи при цьому фото з офіційних ресурсів організації. Чому білоруські спецслужби так цікавляться діяльністю патріотів?

Справа у тому, що влада в Білорусі підконтрольна Путіну, а значить - робить усе, щоб унеможливити український вплив на своїх громадян.

Не так давно в Україні перебував голова Литовського молодіжного націоналістичного союзу Міндаугас Сідаравічюс, котрий співпрацює з МНК. Після триденного обговорення спільної роботи з реалізації важливих проектів, допомоги українським військовим та волонтерському руху, Міндаугас мав повернутися до Вільнюса через Білорусь, використовуючи транзитну візу. На білорусько-українському пункті пропуску поблизу с.Нова Гута, його та колегу цілеспрямовано затримали.

Як говорить сам Міндаугас, на них уже чекали, а в нього було вилучено реглан з написом “Україна понад усе” та логотипом Молодіжного Націоналістичного Конгресу, чашку червоно-чорного кольору з гаслом “Вір і Дій”, примірник мілітарного журналу “Миротворець” та іншу українську патріотичну символіку та сувеніри.

Після ретельного обшуку було прийнято рішення призначити експертизу вилученим речам. Так, у відповідному документі зазначено, що речі будуть “исследовать на предмет наличия содержания информации, которая может нанести вред экономическим или политическим интересам государств-членов Евразийского экономического союза, их государственной безопасности, здоровью и нравственности граждан”.

“Деякі з конфіскованих речей були подаровані мені від моїх друзів з МНК, таким чином, їх вартість дуже висока. Я буду робити все, що в моїх силах, щоб отримати ці речі назад. Життя в ЄС справило значний вплив на мою ментальність, тому що я не міг подумати, що можна бути заарештованим через сувеніри”, - говорить Міндаугас Сідаравічюс. Якщо висновок експертизи встановить, що речі не становлять загрозу для Митного союзу, власник зможе отримати їх назад. В іншому разі (тобто якщо сувеніри буде визнано екстремістськими) - Міндаугас буде притягнутий відповідальності згідно законодавства Республіки Білорусь і втратить право в`їзду та перебування на території Митного союзу. Цікаво, за якими критеріями визначатимуть рівень загрози українських сувенірів для суспільства Білорусі? Театр абсурду.

Насправді ж ми розуміємо, що справа зовсім не у регланах, чашці та журналі. Ці речі - лише привід залякати, чинити тиск та показати ефемерну контрольованість ситуації” Очевидно, що вороги бояться нас, націоналістів. А значить, ми йдемо правильним шляхом і не спинимося у боротьбі. І тільки спільними зусиллями всього цивілізованого світу зможемо зупинити глобальну російську агресію.