У Білорусі хочуть влаштувати судилище над литовським патріотом за підтримку України

16.09.2015

Литовських громадських активістів на кілька годин затримали при перетині україно-білоруського кордону та вилучили особисті речі. Серед них: українські патріотичні футболки, література про Голодомор, УПА, червоно-чорний прапор, символіка з антипутінськими гаслами, військово-політичний журнал «Миротворець» та інше. Про це повідомили представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу, які в рамках створеного Альянсу Балто-Чорноморських Націй (АБЧН), цими вихідними проводили спільні з литовцями наради з антиросійської інформаційної діяльності, підтримки воїнів АТО.

За словами активістів, прикордонники діяли впевнено і нахабно, перевіряючи кожен пакет та навіть шкарпетки, наче знали, що у валізах молодих людей буде небажана у Білорусі література й символіка.

«Нам ставили незрозумілі питання, склали протоколи про порушення законодавства Республіки Білорусь, хоча я мав лише транзитну візу і в Білорусі не мав наміру перебувати. Зрештою, відпустили під обіцянку приїхати на суд до Мінська, інакше мені буде заборонено в`їзд до Митного союзу. Таке враження, що за нами стежили, я не вірю, що це все випадково. Перевіряли так цільово і ретельно лише нас», – розповідає Міндаугас Сідаравічюс, голова Литовського націоналістичного молодіжного союзу.

Після отримання копій протоколів українські та литовські активісти не збираються лишати даний антиукраїнський випад влади Білорусі без реакції, і мають намір для початку звернутися до Міністерств зовнішніх справ України, Литви і, особливо, Білорусі за роз`ясненнями щодо вчорашнього інциденту. Про подальший перебіг подій буде інформовано незабаром.

Довідкова інформація: Литовський націоналістичний молодіжний союз – молодіжна громадська організація Литви, мета якої захист інтересів литовської молоді. Веб сайт: http://tautosjaunimas.lt/ Міндаугас Сідаравічюс – лідер Литовського молодіжного націоналістичного союзу, громадський діяч, активний учасник міжнародних молодіжних форумів з питань взаємодії та співробітництва в Європі Альянс Балто-Чорноморських Націй – міжнародна організація, створена восени 2014 року, яка об`єднує своїх лавах представників політичних партій та громадських організацій