Іван Гавдида - хрещений батько МНК

20 вересня ми відзначаємо 53 роки з моменту народження  Івана Гавдиди - українського активіста та політика, борця за незалежність Української держави.

Іван (друг "Лісовий) - громадський та політичний діяч, пластун, член Центрального Проводу КУН, засновник ЦНВ ім. С. Бандери. 

У 1998 році Іван Гавдида став одним із ініціаторів створення Молодіжного Конгресу Українських Націоналістів (пізніше - Молодіжного Націоналістичного Конгресу). 

Народився він 1966 році в с. Саранчуки, що на Тернопільщині. Закінчивши школу, вступив на природничий факультет Тернопільського педагогічного інституту, де й розпочалася його активна громадська діяльність: участь в акціях студентської непокори 1990-1991-х рр., був одним із засновників Товариства української мови та літератури ім. Т. Шевченка, а також товариства “Вертеп”.  А згодом, у 2002 році обраний депутатом Тернопільської обласної Ради. 

Саме Іван Гавдида є засновником першого табору "Лисоня" у 1991 році, який зараз кожного року проводить Тернопільський осередок МНК. Саме тут, на Бережанщині, поблизу рідного села Гавдиди, пройшли свій перший табір тисячі хлопців та дівчат з усіх куточків України.

 

48292842262_d2e7d658f3_o.jpg 48292402502_16bc2dc24c_o.jpg

Іван був тією людиною, яка здатна підняти цілу націю на боротьбу проти системи. Він захищав національні права та інтереси, закликав інших не сидіти осторонь, а спільними зусиллями творити Українську Державу.


“Проблеми існують для того, щоб їх вирішувати” - такими словами керувався Гавдида. Він не боявся ані перешкод, ані загроз, які постійно траплялися на шляху, він вперто йшов до своєї мети - він творив  Українську державу.