Від слів – до дій: ''Вільні Люди'' провели Антиокупаційний Форум та заблокували шість ''точок'' російського бізнесу в Одесі

29.02.2016

Цієї неділі, 28 лютого, «Вільні Люди» провели Антиокупаційний Форум Півдня України, що став уже другим – минулого тижня захід відбувся у Києві.

Близько п’ятисот активістів зібралися на Куликовому полі, аби висловити свій протест російській економічній окупації. Наступною частиною заходу став Марш: учасники колоною рушили до Одеської ОДА, щоб покласти квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та вшанувати їх хвилиною мовчання. Після цього, «Вільні Люди» передали керівництву облдержадміністрації список вимог, що стосуються протидії  російському бізнесу в Україні.

«Ми вимагаємо від місцевої влади сприяти розслідуванню захоплення українських підприємств російськими олігархами чи оточенням Януковича (Арбузов, Клименко, Кауфман, Клюєв, Іванющенко, Портнов, Ахметов, Фірташ, Григорішин, Бабаков, Кесаєв, компанії «Роснефть», «Лукойл», «Сбербанк Росії»), та поверненню вкраденого бізнесу законним власникам», - зазначив засновник «Вільних Людей» Андрій Левус.

На цьому протест не завершився: активісти заблокували шість точок в Одесі, пов’язаних з російським бізнесом: два відділення «Сбербанку Росії», «Мегаполіс», дві АЗС «Amic» і партійний офіс «Опозиційного блоку».

«Якщо хтось думає, що Одеса – «оплот руського міра», то дуже помиляється. Це – частина України, і ми доводимо це своїми діями. На акції протесту збираються всі – від жінок до бійців АТО, і ми боремося  разом. Одні кажуть, що ми радикали, інші - що ліберали. Насправді ж, ми діємо адекватно, використовуючи всі можливі механізми. Не лише українці, весь світ, включно з діаспорою, підтримує нас. А тому – ми переможемо. За нами правда», - наголосив Сергій Кузан, співкоординатор мережі «Вільні Люди».

До відділення «Сбербанка Росии» учасників пікетування не підпустили поліцейські, оточивши з усіх сторін.

На автозаправках «Amic», під які маскується російський «Лукойл», активісти перекрили в’їзд автомобілям, не даючи їм можливості заїзду. «Цікаво, що продавці всіляко заперечують причетність автозаправок до російського бізнесу. Тож ми наочно продемонстрували їм товар з прилавку, виготовлений в Росії», - говорить учасник акції Іван.

Масштабною стало пікетування складу компанії «Мегаполіс», яке оточила поліція. «Вільні Люди» принесли шини та щити сотень Самооборони, які використовували ще під час Майдану, аби нагадати про те, що Революція Гідності триває.

«Ми приїхали сюди, в Одесу, щоб показати всій Україні – тут є наш ворог. Тут виводяться мільярди активів, які переплавляються в кулі, в зброю проти українців», - зазначив Іван Ковалик, співкоординатор «Вільних Людей» з Тернополя, де активісти раніше вже блокували роботу «Мегаполісу».

Результатом акції в Одесі стала обіцянка власника приміщення розірвати договір з «Мегаполісом».

Нагадаємо, минулого тижня під час першого Антиокупаційного Маршу «Реванш не пройде» в Києві, “Вільні Люди” передали свої вимоги до Кабінету міністрів та Адміністрації Президента України. По закінченню десятиденного строку для відповіді, «Вільні Люди» залишають за собою право на проведення акцій прямої дії проти окупантів.