Сьогодні - роковини смерті захисника України Романа Атаманюка

28.05.2016

Сьогодні – рівно рік, як у російсько-українській війні загинув Роман Атаманюк, сумчанин, громадський активіст, учасник Революції Гідності. Він добровольцем воював у складі 93 ОМБр на передових позиціях біля Донецького аеропорту. 28 травня 2015 року його вразив уламок міни.

Героя поховали на Алеї Слави у місті Суми. Сьогодні на його могилі зібралися рідні, друзі, військові та небайдужі.

За словами Івана Кішки, голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Роман був справжньою вільною людиною: не піддавався ніяким впливам та стереотипам, а чинив так, як вважав за потрібне. Сьогодні його батькам було передано відзнаку «Почесний член МНК», яку присуджують за найвищі заслуги в розбудові організації та України.

«Без перебільшення, Роман був і лишається взірцем українського націоналізму. Важко щось додати цьому збірному поняттю. Тут, в степах Луганщини, я часто знаходжу сили, згадуючи розмови і часті дискусії з Романом. Як би там не склалося життя, головна наша задача - увіковічнити пам'ять героя в історії та передати життєві принципи наступному поколінню. Я знаю точно, що він би схвалив продовження боротьби, як на фронті, так і в соціально-політичній площині. Головним його бажанням було побудувати сучасну, зрозумілу і правову Україну. За це бажання він віддав своє життя», - написав у своєму акаунті на FB Андрій Букін, громадський діяч, друг Романа, нині – доброволець у російсько-українській війні.

Нагадаємо, іменем Романа Атаманюка названо найбільшу в Україні спортивно-патріотичну гру «Гурби-Антонівці», а також дитячий наметово-патріотичний табір «Коловрат». Окрім цього, перейменовано вулицю у Сумах. Учора за ініціативи МНК жителям вулиці роздавали інформаційні буклети про те, хто такий Роман Атаманюк і чому вулиця названа саме на його честь.