На стаціонарні дитячі табори очікують зміни: акцент на патріотичне виховання

03.11.2015

Той, хто вважає, що Революція Гідності минула дарма – помиляється. Україна дійсно змінюється – і ініціатива йде не лише з боку громади, а й державних органів теж. Принаймні, у сфері виховання молоді не все так погано. Наведемо яскравий приклад.

Стаціонарні дитячі табори, що працюють за радянськими схемами виховання були і лишаються найпопулярнішим способом для дітей провести літо. Так, щороку через такі табори проходить 500 000 дітей і ще 1 400 – через подібні пришкільні. Напевне, в уяві кожного постають «вожаті» з галстуками як у радянських піонерів, «загони», вечірні дискотеки та купа неприємних, інколи навіть скандальних прецедентів починаючи зі вживання алкоголю та інших наркотичних речовин, закінчуючи…та чим завгодно.

Два роки тому тогочасний голова Сумського МНК Олександр Бойко – людина з багаторічним досвідом вихованням молоді – промоніторив групи стаціонарних таборів Сумщини у соціальній мережі «Вконтакте» і написав матеріал про побачене там.

«Як таке можливо? Одна з причин полягає в тому, що частина дітей та вихователів завідомо збирається на такий собі «Казантип», і фактично лише заради цього туди і їде. Адміністрація вочевидь не може, або й не хоче навести там порядок. Зі свого боку скажу, що це апріорі неможливо на патріотичних таборах, і так стається через високий моральний рівень виховного складу, а також їх таланти і навички в «присіканні» таких спроб», - написав він, зібравши вражеяння таборовиків.

Очевидно, що патріотичні табори – чи не найкращий спосіб виховання молоді. І якщо два роки тому вони потерпали від «наїздів» з боку владних структур (про що також можна прочитати тут), то зараз – ситуація кардинально змінилася.

«Мінстерство соціальної політики ініціювало створення робочої групи, в яку ввійшли і представники МНК, з впровадження національно-патріотичного виховання в систему стаціонарних таборів», - говорить Голова Секретаріату МНК Соломія Фаріон, котра була присутня на міністерській нараді 30 жовтня.

Очікується, що вже цього літа виховна система таких таборів оновиться: виховники пройдуть навчання за методичками, розроблення яких – на плечах патріотичних громадських організацій.

«Ми передамо свій досвід, аби і в стаціонарних таборах, що є найпопулярнішими, діти і молодь виховувалися як українці, а не піонери з червоними галстуками», - додає Соломія Фаріон.