Діти, літо, табори

05.06.2013

Чудеса творяться на Сумщині останнім часом. То тисячні сидячі антифашистські марші, де навіть організатори не є антифашистами, то тепер борці за дитяче щастя, яке, на їхню думку, можливе винятково подалі від хижих і брудних бандерівських пазурів. Прямо зоопарк якийсь.
А тепер детальніше, з екскурсом в передісторію. Дитячий патріотичний наметовий табір «Коловрат» Молодіжного Націоналістичного Конгресу має дев’ятирічну історію, яку без прикрас, не вдаючись в подробиці, можна назвати «історією успіху». З боку влади завжди було розуміння, і навіть сприяння, аж до минулого року. Тоді «далекоглядний» заступник голови сумської ОДА Яговдик, очевидно розгледів в нас таку актуальну на сьогодні фашистську загрозу, і почав з нею боротись, але в сухому залишку отримав під хвоста і відкотився, табір пройшов успішно, хоч організатори і нервували, та робили деякі додаткові рухи, що було не на користь якості табору.


Тож, мабуть, виносити своє ім’я на передовиці шпальт більше не захотілось. І пішла «ініціатива знизу», Вікторія Меркульцева, працівник благодійного фонду регіонівця Костенка (подейкують, що наразі єдиний працівник), не те що висмоктала з пальця, а ледь не з нуля написала версію того жаху, що відбувається і може відбутися з дітьми на патріотичних таборах. Підключився помічник тушки Волкова, Влад Купрієнко зі своїм «докольє?», «ньє пазволім!», і хоча обговорення стало посміховиськом для всіх адекватних людей, з фанатичним єзуїтським блиском в очах вони «захищають плацдарм». Розбирати по пунктам і доводити неадекватам те, що ми не віслюки не бачу жодного сенсу, як і переконувати їх як там все добре.

Приведу лиш думку однієї з матерів, і повірте, таких відгуків досить багато: «Минулого року я свою дитину на "Коловрат" випхала пiнком пiд зад! Наступного ж дня в телефоннiй розмовi я почула стiльки радощiв i захоплення, скiльки не чула вiд жодного попереднього перебування у рiзних таборах вiдпочинку. Пiсля закiнчення змiни у нас тiльки i балачок було що про Бойка, Коловрат, та алярми. За рiк з мене всю душу витрiпала "хочу на Коловрат!!!" Отож, обов`язково вiдправлю! Олександре, щиро дякую тобi за органiзацiю цього табору! За тi враження, навички, спогади, що моя дитина виносить з такого заходу».

Але давайте все ж повернемось до «дитячого щастя». Що може складати небезпеку для дітей крім фізичних речей? На жаль, вони самі, точніше їхня тяга до сурогатної культури, шкідливих звичок, принад «дорослого життя», аморальності на фоні відсутності альтернативи та відсутності стійких життєвих орієнтирів, як в них самих, так і в великої частини суспільства. Тобто розвиватись, особливо влітку, в кращу сторону практично немає де, і немає з ким. «А ми їх віддамо в літні табори, там про них подбають і навчать» - кажуть батьки. Ох, як же багато з того, що там відбувається ви не знаєте!

Знаючи від знайомих про ці сумні речі, я знайшов чимало підтверджень цим фактам і в соціальних мережах, де сумські підлітки обговорюють (причому як між собою, так і з вихователями, які фактично виявляються співучасниками того, що там відбувається) веселе життя таборів.

Звісно, не все так погано, тут я приведу не всю картинку (дуже багато є й радісних, вдячних, щирих монологів та відгуків), а лише найгірші епізоди зі знайденого, але якщо вони складають навіть й невеликий відсоток того, що там відбувається, це наскільки неправильні речі, що це все обов’язково потребує щонайрішучішого втручання і щонайуважнішого відношення з боку органів влади.

Як таке може бути можливим? Одна з причин полягає в тому, що частина дітей та вихователів завідомо збирається на такий собі «Казантип», і фактично лише заради цього туди і їде. Адміністрація вочевидь не може, або й не хоче навести там порядок . Зі свого боку скажу, що це апріорі неможливо на патріотичних таборах, і так стається через високий моральний рівень виховного складу, а також їх таланти і навички в «присіканні» таких спроб.

Факти зібрано з декількох таборів (їхні назви прибрано, щоб не ставити на них брудну пляму), скрін-шоти і електронні адреси сторінок збережені та можуть бути передані всім уповноваженим та об’єктивно зацікавленим, в текстах нічого не змінено.

«Гімном» всього цього може бути девіз одного з загонів: «Мы на острове свободы без родителей живём можно делать что попало но потом всё уберём».

Отже, п’янство.

та...нас палили с пацанами и не раз...помню было что я покупаю пиво,рэво...и т.д.,а сдесь короче цыган подходит и говорит тип пашлм выйдем...

Я малой был 12 лет было помню чясто состаршых отрядов пацаны бегали … (назва табору) драца..а мне интересно было и я заними бегал раз и попало хорошо)
Валерке тож тогда попало не слабо от цыганов, ну все равно ботльшое ему спасибо)
Было б больше денег так и ходили бы чаще!!!)))

ага,ходили бы!!!!.....у нас как-то пионеры пошли-так циганва шею намылила отличненько, что без тапок в лагерь приметелили))))))

Я с Дашкой бегали по лагерю,денег всегда не хварало,а потом насобераем,и бегом в магазин!сначала как то стремно было,а потом ...

а как мы с вожаткой Ленкой ходили квасить за медпункт это просто жесть!!!!!!)))))))))))

Историй было много, но они перебиваються запоем)))))

сторий точно было много))))НО КАК ГОВОРИТ МИШКА ЕТО ПЕРЕБИВАЛОСЬ ПЕРЕПОЕМ)))))гыгыгыгы)))но могу сказать что орегенальнее нас никто не отдыхад))гыгыгы
а еще,когда за медпунктом квасили....

ухахах....мы пивко в бутылку с под Живчика переливали....ох и вкомнате штырь тогда был....)))))))))
Ага,є шо згадати...і руки,і ноги позламувані...і оте "..контролюй кінцівки..."...і вічні походи до будиночка директора,
записи в книзі побажань, шо їсти мало дають...дискотеки і вічний запах алкоголю, який відчувався як не від одних, так від інших....доречі, перша мега-сінька була саме в таборі...де від жахливого похмілля мій ватажок направив мене рятуватись до медпункту...ото там я вигрібала по самі помідори...до сьогодні не забула!!!

а потом роман проверял в последнюю по-моему ночь шкафы, ну типа там синька, сигареты, и у нас на верху в шкафу картина - две пустых бутылки вина, две полных, одна пустая водки, две полных и гандон с водой))) довго смиялися)) главное что он не сказал нам ни слова)
А потом помнишь как мы напились на з корпусе?? когда мы с тобой уже пошли спать а Алина с Валерой - ну братом Татьяны Валерьевны, пошла гулять, возвращается - пьяная в мясе и ореет - Девки, смотрите!!!! мы просыпаемся - у нее в руках кусок земли. Она такая - Давайте кинем Лиде в кровать, а мы уже сонные, типа не гони, ложись спать, а алина обиделась и кинула землю тебе Дашка в постель, ты шо я смеялась долго)))) а тебе не весело было, матюкалась по страшному)))

… (назва табору) FOREVER!!!!! Ето самое алкогольное место на Земле!!!!!!!!
И самое потяжное!!!!!

Мишка прав что самое алкогольное то точно))))))гггыгыгыгыгыгыгухааххахахаа
та ладно, а бутилки с под пива за тумбочками?????? да!!! лагерь ето круто!!!!!!

… (назва табору) РУЛИТ!!!!!!!мы там 12 дней бухали не просыхая)))))

самый класный девиз у отряда Титаник: наш девиз буль-буль и вниз!!!

вот это отжыгали неподетски хотя нам и было по 11 лет тогда вожатские конерты еще были вот там они давали жизни

цените время прведенное в лагере..лично у меня нет воспоминаний ярче,чем воспоминания той поры...те,кто был, кто помнит...те поймут...впервые пили..впервые напивались (Гришко,я помню-это был ты)..впервые влюблялись...а чего было веселого даже и не перечислишь...надо быть нами,что б это знать...

Что бы вы хотели изменить в лагере(Ваши идей и предложения)?

дуууууууш=))))))
ии...поближе магазин))Чтобы Спиртное рядом продавали!!!

Ихтиандр куда тебе спиртное. Ты вспомни что ты после пива вытворял!!!!

Дддддддддуууууууууууушшшшшшшшш
Душ!!!!!!!!!!!!!!
все и так отлично..правда..да магазинчик..поближе...а то петлять..по улицам в лом....

сан узел плоховат (((

ЛЕГАЛИЗИРОВАТЬ ПИВКО!

В … (назва табору) нада шоб организация была лучше а не так шо один хочет другой не может!!!

тобы физрук организовывал баскетбол футбол и т.д. а не так шо 1вому отряду захотелось он и пошёл на баскетбольной площадке в квадрат играть!!

ПИТАНИЕ!!!я всю смену голодная ходила....=(((

Ыыы невкусно кормят...

Ага:))До 16??и сразу комнатку для отдыха пионеров и вожатых совместно:))))))))))))))по себе знаю:)))
Да ..с питанием худо.....

Ппц было стоко всего суперового...что я могу писать сдесь бесконечно!!!Ну..то что мы не спали в … (назва табору) никада почти..то это правда!!!Ну Борисыча все знают!!!Он там самый афигенный чувак...помню када он нам на дискотеку носил кефир...а мы почти все с перепоя...это он делал большое дело!!!Я мля девкок шеколадками угощал почти каждый день...у мя на шыкавадки ушло где то 300 грн...)))Эхх...построили бы ещё магазин бы поближе!!!Ато блин далеко бегать...!!1Помню и говорили что с лагеря выгоним за магазин))но...я там был до конца...Там было супер...Я ТУДА ХОЧУ ЕЩЁ!!!

1)мы б хотели продлить дискотеку по старшенству

2)мы хотим увеличить призовой фонд и уменшить цены на аукционе

3)что бы зарядка была меньше,а в суботу её не было

4)мы хотим спать дольше

5)мы хотим спать с девочками

6)мы хотим больше кроватей

7)мы хотим что бы вожатые после 23:00 не ходили по корпусу

8)мы хотим чистый туалет

9)мы хотим завтрак и полудник в постель (в большую постель с девочкой)

душ раздельный

Убрать зарядку и тихий чяс,продлить дискотеку,зделать буйки наречьке дальше чем 5 метров,выдать новые подушки! а душ зделать совмесный)


Есть ли секс в …..

отвечаю, у меня 1й раз там было!!!=))))

есть естественно!!! Особенно в вожатских или в клубе на сцене или там же в диджейской или в мужской вожатской!!!:))))

а жека прохаваный де и шо там... конечно есть!!!

Тёма, раньше нужно было преходить в первый отряд, и сам бы всё видел..:))

ага если б я раньше перешёл то поселили бы во второй палате я б тада не токо видел а ещё б и прочувствовал!)
канешна был наш важатый каждую ночь к дочери завхоза бегал после планерки

да...я помню как старшую вожатую тягали пацаны примерно в 2004 или 2005))

канефна есть,ещё и какой,ух....=))

Помню,как Димка всегда спал на моей 5 кровати и нереально хропел! (говорить дівчинка)

у нас ночевали девченки с соседней комнаты, мы спали или пытались кто как мог

Заходим в вожатскую - на одной кровати девочка, на другой мальчик и девочка.
А еще выгнали вожатого, он так и не понял почему нельзя целоваться с пионерками 1 отряда

да.................у нас столько интересного было,что сдесь места не хватит чтоб все описать))))))))))))))))))самое прикольное,наверное,было когда у нас 2 мальчика на ночь осталось.......)))))))))))ето был ппц,

Ага наш отряд: Сиськи в ряд))))

Нас девиз непобедим:Возбудим и всем дадим!

Согласна с вами))

Это ппц..

никакой палёжки...

делай,чё хочешь..

А красный кирпичный розваленый домик в лесу-это вообще рай xDD
Респект ему)))

лежим мы в корпусе в комнате и тут заходят к нам два парня таких(цыгане)...мы дверь открываем,что бы выйти....а тут они:"Девочки,пойдёмте порамсим"или что-то в этом роде...
озеро это самое чёткое место!!!особенно где можно уедениться......=)

но тогда там отдыхали только дети, вожатые ходили как заговоренные,а сейчас и дети и вожатые отдыхают, причем, всё это стимулирует вожатых к чему-то...

І насамкінець:

Пребывание в этом лагере привело к трём месяцам больницы , меня и моего брата забрали с температурой под 40. В столовой была обнаружена палочка золотистого стафилококка.
Никакой гигиены и полная антисанитария, по 10 человек в одной комнате.
Это не оздоравливающий лагерь.

Висновки робіть самі, але якщо вищезгадані добродії не розвернуть своїх лихих коней і з «шашками наголо» не понесуться боротися з цими метастазами, вважатиму їхню позицію повністю упередженою, їхнє відношення до проблем дітей/молоді - симуляцією і профанацією, а критику патріотичних таборів на 100% політичним замовленням. Ферштейн?