Зв’язковій командира УПА – 95

4 лютого виповнилося 95 років з дня народження Одарки Гусяк («Нуся», «Чорна»), підпільниці ОУН, зв’язкової легендарного командира УПА Романа Шухевича.

Народилася у Трускавці в родині Юрія і Марії Гусяк. Закінчила українську народну школу, вступила в ОУН в 1939 році.

Арештована 4 березня 1950 року. До суду містилася під арештом в Тюрмі на Лонцького у Львові, через рік була доставлена до Києва. Засуджена за статтею 54.1 (пункт «а») КК УССР «Зрада Батьківщині» до 25 років в’язниці. Покарання відбувала в тюрмах Верхньоуральська і Володимира, а потім у селі Барашево (Мордовія). У березні 1975 року звільнена з умовою неповернення на Західну Україну.

З 1975 по 1995 роки Дарія Гусяк проживала в Волочиську (Хмельницька область) спільно з Катериною Зарицькою «Монетою», яка також була засуджена за участь в ОУН. У кінці 80-х входить до Крайового Проводу ОУН (б), очолюваного Зеновієм Красівським, пізніше очолює Лігу Українських Жінок.

У 1995 році Гусяк переїхала до Львова, де проживає і донині, беручи участь в політичному житті. Нагороджена Орденом Лева (нагородою міста Львова) і Орденом княгині Ольги III ступеня.

Провід і членство ОУН (б) щиро вітають подругу Одарку з ювілеєм, дякуємо за життєвий подвиг і бажаємо здоров’я та многоліття.