Конкурс студентських та учнівських робіт "Viribus unitis"

З 22 січня по 3 лютого відбувся конкурс  студентських та учнівських робіт (есе) "Viribus unitis", який був організований до 100-ї річниці Соборності України.

Учасники мали змогу написати есе на одну із трьох запропонованих тем. Тему конкурсу обрали не просто так, адже питання Соборності України актуальне досі. Соборність не тільки територіальна, але й духовна єдність людей - це запорука міцної держави, яку ми прагнемо збудувати і тому так важливо донести це до молоді. Було обрано 12 найкращих робіт, які перейшли в очний етап. 

На очному етапі було обговорено багато важливих тем.  Починаючи від історії закінчуючи теперішнім економічним та територіальним станом України. Конкурс "Viribus unitis" довів, що сучасна молодь не байдужа до проблем у своїй країні, вона готова братися за їх вирішення, розбудову та зміцнення Української держави.

Учасники мали можливість висловити свою думку на одну із запропонованих тем:

1) Соборність у її різних проявах: духовна, культурна, територіальна.

2) Проблеми та виклики для української ідентичності в ХХІ ст.

3) УССД.Чи можлива соборність без самостійності?

Очний етап конкурсу передбачав усні виступи учасників з метою презентувати своє есе та відповісти на питання, які його стосувалися. За результатами конкурсу переможцями стали:

1 місце - Панчишин Дарина, другокурсниця Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. О. Барвінського;

2 місце - Адамовська Анастасія, студентка другого курсу Чортківського коледжу економіки та підприємництва ТНЕУ;

3 місце - Микитин Олег, студент першого курсу історичного факультету ЛНУ ім. Франка.

Переможці отримали набір ідеологічних та історичних книг, подарункові сертифікати та срібний кулон, який з давніх-давен уособлює прагнення українців здобути волю та свою самостійну державу.

 

final_4.jpg

Пропонуємо Вашій увазі уривки із есе учасників:

Панчишин Дарія

“... Але що це таке - українська ідентичність? Насамперед це те, що об`єднює наш народ та відрізняє його від інших. Мова, історія, культура, релігія, звичаї, цінності – це все і складає нашу ідентичність. Погодьтеся, усі ми чуємось дещо схвильовано, коли чуємо дзвінкий спів колядників на Різдво, коли із неабиякою цікавістю слухаємо про своє багате минуле, коли приїхавши із з-закордону радіємо мов діти почувши рідну солов`їну та відчуваємо сильну схожість із людьми, які невимушено посміхаються на вулицях твого рідного міста чи села. Український народ помітно відрізняється від решти мешканців світу тим, що він тісно пов`язаний із християнськими цінностями.

«Відповідальність за свої вчинки, страх перед змінами та бажання повернути усе, як було раніше  – ось найбільші перешкоди для розвитку нашої Держави у ХХІ столітті. Будучи громадянами України нам потрібно не боятися труднощів, поставити спільну мету і впевнено йти до неї. На даний момент, нею має бути всебічний розвиток молоді, який призведе до збереження ідентичності української нації.

Нам слід почати нову сторінку нашої історії,  вчитися на власних та чужих помилках. Берегти в собі оту іскру,знання власної історії, прагнення волі, єдності, кращого життя для свого народу. Відкинути свою захланність, самозакоханість,  байдужість та братися до спільного діла. Тільки так, ми збережемо себе, як народ, як Українську Націю…”


Адамовська Анастасія

“... Можна стверджувати, що саме ворог став об’єднавчим чинником українського суспільства на захист своєї державності, як і Майдан, де українці-галичани і наддніпрянці відстоювали революційну гідність нації.»

Громадяни України є різні, як різними є люди у вільному суспільстві. Однак різноманіття характерів, поведінки, вподобань, можливостей і здібностей не повинно перешкоджати відчуттю приналежності українській нації та державі Україна. Більше того, різноманіття громадян як індивідів та особистостей розширює і збагачує соборність України…”


Микитин Олег

“... В наших руках соборність нашої держави. Ми повинні гордо і сміло продовжувати справу наших дідів і прадідів , благородну місію — творити вільну, сильну, незалежну і соборну Україну…”


Павлів Катерина

“... В єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки…”


Микитчак Марія

“... Коли народ буде мати спільну та єдину мету і буде робити все можливе для її досягнення;  коли кожен буде бачити в іншому українцеві свого брата та товариша, буде панувати довіра один до одного - тоді відбудеться соборність української душі, а це значно більше та вище від соборності української землі. Адже коли неподільна земля народу та його душа - панує мир і злагода в державі, зростає міць і сила нації…”

final_5.jpg

Пелипишин Степан

“... Для того, щоб відбулась етнонаціональна консолідація  потрібно п’ять ключових елементів: спільна історія, мова, культура, релігія та спільне бачення майбутнього. Якраз на цих моментах вороги акцентували свою діяльність і сварили між собою українців…”

 

Більше фото

final_3.jpg 44613928_2303677922979108_417477499845345280_n.jpg