ЗВЕРНЕННЯ Харківської Громади щодо відновлення пам’ятного знаку воїнам УПА

11.10.2013

Дорогі українці!

У Чорнобильську ніч, з 25 на 26 квітня 2013 року, невстановлені особи зруйнували та вивезли верхню частину (гранітну брилу та інформаційну таблицю) пам’ятного знаку УПА.

Цей пам’ятник, як складову частину Меморіального Комплексу (поряд з раніше встановленим хрестом на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр.), було поставлено легітимно, врочисто, за ініціативи української громадськості, за участю представників міської та обласної влади до 50-річчя Української Повстанської Армії 14 жовтня 1992 року (Рішення Харківської міськради від 30. 09 1992 р.; № 371 про «Пам’ятний знак УПА»).

Меморіальний комплекс «Пам’ятний знак УПА» зареєстрований у встановленому Законом України порядку й перебуває під охороною Держави.

Після 1995 року, в умовах безперервної боротьби ворогів України проти української державності та незалежності, Меморіальний Комплекс став постійним об’єктом агресивних дій, нападок, руйнувань з боку реваншистських промосковських угрупувань, яких підтримує ряд місцевих керівників влади та частина депутатів різних рівнів від партій регіонів та комуністів.

Антиукраїнська вакханалія в Харкові стала візитівкою цих партій та цілого ряду породжених ними штучних громадських організацій відповідного налаштування. Більше того, влада використовує різного роду спортивні групи для силового тиску на українське громадянство. Справа вже дійшла до публічного альянсу керівників міста та області з антиукраїнськими угрупуваннями промосковських шовіністів. Так, 23 лютого 2013 року спортивне угрупування «Оплот» разом з прокомуністичними, проросійськими організаціями, близько півсотні інших осіб, підкріплені сотнею бойовиків з приватної охоронної фірми Харківського міського голови Г. Кернеса, провели центральною вулицею міста — Сумською — демонстративний марш до річниці радянської армії з великим портретом Й. В. Сталіна, під час якого заявили про свій намір встановити в Харкові пам’ятник Сталіну — катові українського та інших народів. Характерно, що дозволи на такого роду акції даються владою миттєво на відміну від заявок українських патріотичних організацій, один з прикладів – заборона на заходи щодо захисту української мови.

Антиукраїнські демарші у Харкові — красномовні, тому українцям сподіватись на будь-яку допомогу місцевої влади, дотримання законності та справедливості — марно. Ці люди неодноразово заявляли про своє вороже ставлення до української історії та українських пам’ятників, зокрема пам’ятного знаку воїнам УПА в Молодіжному парку, меморіальних дошок патріарху Йосипу Сліпому та Миколі Міхновському, тощо. Останній приклад — антиукраїнська, антицівілізаційна істерія проти встановлення меморіальної дошки всесвітньовідомому вченому-україністу Юрію Володимировичу Шевельову, інспірована Нісоном Ройтманом, керівником так званого «Антифашистського комітету» за підтримки того ж таки М. Добкіна.

Окремо слід відзначити позицію правоохоронних органів в особі слідчих та керівництва Київського РВ УМВС України в м. Харкові, міського та обласного управління МВС, які продемонстрували дивну неспроможність і бездіяльність після вчиненого акту вандалізму над пам’ятником воїнам УПА в пошуку та покаранні винних.

Харківська громада вимагає проведення належного розслідування, виявлення та покарання учасників злочину, відновлення пам’ятного знаку УПА за їх рахунок або зусиллями місцевої влади.

Проте, ми не маємо жодних ілюзій щодо цього. Тому звертаємось до української патріотичної громадськості усіх міст і сіл України та в усьому Світі, аби спільними зусиллями зібрати кошти на відновлення і реконструкцію Меморіального комплексу в Молодіжному парку міста Харкова, зокрема — пам’ятного знаку УПА та Меморіального Комплексу в цілому.

Для координації цієї роботи по Харківській області нами створено Оргкомітет у складі 17 осіб та відкрито акумулюючий розрахунковий рахунок:

Код 05717547 ВАТ «Реал-банк» м. Харкова, МФО 351588, р/р 26005301211, одержувач ХОВ УФК (Харківське обласне відділення Українського Фонду культури).

Просимо надсилати свої добродійні пожертви на цей рахунок з відміткою «на відновлення пам’ятника».

Усі громадські українські об’єднання та органи влади, координуючись з Оргкомітетом, можуть збирати кошти на своїх рахунках та передавати їх на вищевказаний Акумулюючий рахунок.

Вважаємо за доцільне розширити Оргкомітет до Всеукраїнського і запрошуємо до делегування у його склад представників кожної організації, а також окремих активних громадян.

Головою Оргкомітету обрано пана Анатолія Григоровича Сергієнка, депутата Харківської обласної Ради, голову Координаційної ради громадського об’єднання «Поступ» (т. 050-323-94-28).

Відповідальними координаторами від оргкомітету обрані:

Гончаров Павло Петрович, громадський діяч (т. 057-742-18-84 );

Пилипець Дмитро  Юрійович, лікар, заступник голови організації «Молода просвіта» ( т. 066-244-03-84 ).

З Божою допомогою ми всі разом продемонструємо СОБОРНІСТЬ та ВЗАЄМОПОВАГУ, бо Україна в нас одна і ми схиляємо голову перед усіма українцями, які поклали свої життя за її свободу та незалежність.