Зустріч з Андрієм Щегельським: цитати

13.10.2016

Андрій Щегельський – представник української діаспори в США, голова Бруклінського осередку Організації Оборони Чотирьох Свобод України (ООЧСУ). Хлопчина, який переїхав зі Львову в Нью-Йорк у віці 11 років, тепер щиро хоче повернутись назад, і, що головне, має величезне бажання і мотивацію для цього.

11 жовтня у Києві відбулась зустріч, протягом якої Андрій Щегельський розповів українській молоді про проблему української діаспори в США. Пропонуємо декілька цитат:

«Коли мені було 15 років, щось перевернулось в свідомості і я зрозумів, що втрачаю щось дуже важливе»

«Часто зустрічаю українців, які не хочуть згадувати, що вони українці - казажуть, що вони росіяни або хтось інший»

«У мене є мрія, щоб люди в еміграції об’єднались»

«Я на таборі «Повстанська ватра» сказав фразу “Українці як євреї”. Хочеться пояснити: євреї мають подібну систему до тієї, що діє в українській діаспорі. Євреї впливають на світ, щоб він схилявся до їхньої думки. Якщо ми постараємось, то зможемо зробити те саме».

«Що мене найбільше шокувало в Україні? В Америці я чую українську частіше, ніж в Києві»

«Ви є особистість, ви вибираєте ким бути. Те, як ви думаєте, вирішує вашу долю. Ваші думки приводять до ваших дій. Ваші дії приводять до стилю вашого життя. Мій стиль життя - моє громадське життя. Я роблю те, що хотів робити. Я щасливий»

«Американське життя настільки буремне, що ви приходите з однієї роботи до іншої. І це не тому, що хотілось більше грошей, а щоб просто вижити»

«США - це життя в борг. Наприклад, я буду оплачувати мій університет… ще 15 років! Просто уявіть, що у вас є квартира, за яку ви платите 15 років. Тільки в мене ще є реальна квартира і ще машина, за яку платити, наприклад, 7 років. Люди не можуть виїхати просто тому, що вони весь час в боргах. Тобто, якщо людина їде з роботи надовго, вона її втратить, а це означає, що втратить і дім. І бум – ви на вулиці, ви втратили все. Такі реалії життя в Америці»

«Для мене моя громадська діяльність почалась з цьогорічного вертепу від нашого осередку... Деякі костюми із нього люди носили 100 років назад»

«Американці дуже заздрять, що у мене два Різдва… Вони в захваті від нашої культури і хочуть бачити все більше і більше»

«Наша діаспора зробила велику помилку - вони пропустили покоління людей, які жили після 1991 року. Вони пропустили молодь. Вони хотіли незалежну Україну - її отримали, і коли її отримали, то розслабились»

«Розумієте, Україна є всюди. Україна не є державою з 40 млн. людьми. Це держава із 60-70 млн., які живуть по всій території світу»

«От в Україні часто кажуть «лівий і правий берег Дніпра разом». А моя маленька мрія – це «лівий і правий берег Атлантичного океану разом» 

Зустріч організував Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з Відділом національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України та Молодіжною Радою при Посольстві США.