''Зима у вогні'': спогади заради майбутнього

04.11.2015

Новина про появу на екранах довгоочікуваного фільму «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» стала приємною не лише для кіноманів та шанувальників документального кіно, а й для всіх «майданівців» – адже кожен з нас є «героєм» стрічки – учасником Революції Гідності.

«Зима у вогні» показує 93 дні, описуючи зародження та розвиток громадянської непокори, що переросла в справжню революцію. У кінострічку увійшли інтерв'ю з протестуючими, записи з місця подій і великомасштабний погляд на конфлікт. За інформацією з Вікіпедії, фільм отримав позитивні відгуки від критиків: на сайті Rotten Tomatoes має позитивний рейтинг 100% на основі 12 рецензій, фільму зарахований «стиглий помідор» від критиків. А, наприклад, Ерік Кон з The Playlist дав фільму відмінну оцінку «A-», заявивши, що «Зима у вогні» містить напруження екшн-фільму і відчайдушну лють, а також є похмурою прелюдією українсько-російської війни.

Саме тому МНКівці з Івано-Франківська провели публічний показ фільму: близько 40 студентів прийшли подивитися на «ту зиму» очима режисера Євгена Афінєєвського.

«Боялись, що буде не цікаво, адже ми все вже бачили в онлайн-трансляціях під час революційних подій. Але творці змонтували фільм структуровано і послідовно – ще раз переосмислюєш... І після перегляду з’являється мотивація діяти - фільм зачіпає за живе, наштовхує на питання «А що я зробив сьогодні для того, щоб ці смерті були недаремними?»», - говорить Софія Любінець, МНКівка, організатор заходу.

«Сподіваємось, що такі кінопокази стануть традицією - молодь дійсно зацікавлена в цьому. А ми намагаємося «крутити» хороші фільми в неформальній обстановці, де кожен може посидіти в зручному кріслі і випита кави», - додає вона.