Журавський відкликав закон про наклеп

26.09.2012
Депутат від Партії регіонів Віталій Журавський заявив, що вирішив відкликати закон про наклеп, повідомляє Ukranews.

Він зареєстрував проект постанови про скасування рішення Ради про прийняття в першому читанні зазначеного законопроекту.

"Зваживши всі обставини і, виходячи з державних інтересів, я вирішив відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів у Верховну Раду будь-яка ініціатива сприймається щонайменше з побоюванням і недовірою", - заявив Журавський.

Разом з цим він висловив надію на підтримку з боку парламенту цієї постанови, але додав, що залишається на тих самих політичних позиціях. "Я вирішив сьогодні зняти це питання юридично, але не політично. Я залишаюся на тих самих політичних позиціях і переконаннях: у суспільстві давно назріла необхідність посилення відповідальності за зазіхання на честь і гідність кожної людини, а не тільки політика", - пояснив депутат.

Крім того, Журавський нагадав, що недавно відвідав засідання Міжвідомчої робочої групи "Відкрита розмова", де обговорив свою ініціативу зі ЗМІ. "Після виборів я має намір організувати серію "круглих столів", у яких візьмуть участь журналісти, правозахисники та вчені. Після широкого обговорення і вироблення спільного бачення майбутнього законопроекту, я має намір представити його на розгляд парламенту", - підсумував він.

Нагадаємо, що прийнятий у першому читанні закон передбачає позбавлення волі на строк до 5 років. Опозиція вже встигла розкритикувати документ. Організація "Репортери без кордонів" і ОБСЄ вимагають скасувати законопроект, однак, як заявив депутат від ПР Ярослав Сухий журналістам, цей закон буде обов'язково прийнятий для того, "щоб ви не писали фігню".

Напередодні в інтернеті стартувала акція протесту проти зазначеного законопроекту. О 8:00 на головних сторінках багатьох видань, зокрема Ukranews, з'явився баннер "Захисти своє право знати. Скажи ні закону про наклеп".