Завершився вишкільний табір “Відвага”: враження учасників та членів проводу

18.08.2018
Поговоримо про програму цьогорічного вишкільного табору “Відвага”. Які цінності намагаються донести організатори усім учасникам? У чому особливість вишкільних елементів табору? А також відверті коментарі учасників та членів проводу табору.
З 5-14 серпня у Харківській області відбувався вишкільний табір для молоді “Відвага” ім. Івана Гавдиди. Протягом 10-ти днів, юнаки та дівчата з різних регіонів України загартовували свій характер та силу волі у різних вишкільних елементах табору. Програма табору складена таким чином, що учасники поєднують інтелектуальні гутірки зі спортивними змаганнями, фізичними навантаженнями та командними іграми.
Про програму табору:
Особливість цьогорічного табору “Відвага” у тому, що відбувався він у східному регіоні України, що є не досить поширеним явищем у сфері національно-патріотичного виховання у наш час. На меті в організаторів — згуртувати молодь різного віку та різних інтересів, навчити працювати в одній команді зі своїми побратимами та показати на прикладі, який повинен бути свідомий громадянин України.
На “Відвазі” немає часу на лінощі та шкідливі звички, кожна хвилина має свою цінність. Учасники самі організовують побут на таборі — таборову інфраструктуру, польову кухню та безпосереднє приготування їжі, стійкування та охорону території, що значно підвищує рівень свідомості та відповідальності кожного учасника.
За 10 днів таборування учасники послухали гутірки на теми: “Перша домедична допомога в екстрених ситуаціях”, “Інформаційний фронт у гібридній війні”, “Пропаганда - міфи про український націоналізм”, про те “Як добути вогонь та вижити в польових умовах, та що з собою повинен мати кожен мандрівник у поході”, а також про основи українського націоналізму, інформаційну та державну безпеку, громадську активність та багато іншого. Окрім того, відбулись практичні заняття з першої домедичної допомоги, спортивні змагання з регбі та боксу, інтеграційний квест, командні ігри, вимарш, брейн ринг на історичну тематику, проходження смуги перешкод та нічні алярми. А кожен таборовий день завершувався вечірньою ватрою під співи українсько-повстанських пісень.
Ми трішки розпитали провід табору та учасників про їх враження.  — Чому вишкільний табір “Відвага” є таким важливим компонентом у вихованні свідомого та дієвого громадянина України?

— “Молодіжний вишкільний табір “Відвага” проводиться уже 11-й рік поспіль. Подібні табори організовувалися як вишколи в Українській повстанській армії, а ми - продовжуємо цю традицію. Основним завданням табору “Відвага” є сформувати відповідального, дисциплінованого та “все готового” громадянина України! Тому ми складаємо програму відповідним чином, поєднуючи інтелектуальні та фізичні навантаження. Зізнаюсь, не всі учасники здатні прожити 10 днів в польових умовах, тому ті, хто проходять цей табір до кінця, ті хто зміг подолати свою лінь, вагання та вийти за рамки особистих обмежень, сьогодні готові спільно та безкорисливо діяти на благо своєї країни й творити майбутню історію незалежної України”, — розповідає бунчужний табору, Сергій Репік . — Олю, поділись своїми враженнями про цьогорічну “Відвагу”?
— “ На “Відвазі” я була вперше, тому не знала чого очікувати й іноді мене переповнювали хвилювання. Проте, на таборі я познайомилась з багатьма людьми з різних міст України, й найголовніше я знайшла справжніх друзів, з якими не страшно йти “у вогонь чи воду”. Знання і навички здобуті на цьому вишкільному таборі не порівняти з будь-якими тренінгами чи лекціями, бо тут лектори справді професіонали своєї справи. З усіх елементів програми, мені найбільше запам'ятався “Вольовий Змаг”. Це випробування, що перевіряє кожного учасника на його силу волі та віру в себе. В такі моменти розумієш, що всі рамки та обмеження лише в нашій голові, й насправді кожен з нас може більше, ніж він думає. Все в наших руках, іноді ми самі не розуміємо те, наскільки ми міцні та незламні всупереч обставинам. Такими є українські націоналісти, таких людей виховують на Відвазі ”, — розповідає Оля Сидій.
Коли був заснований табір, та яку мету переслідують організатори?
— “ Табір “Відвага” має давню традицію – він заснований Іваном Гавдидою у 1998 році, на Тернопільщині. З того часу метою вишколу є виховання мудрої, шляхетної та відважної молоді, для якої інтереси української нації та Українська Держава є пріоритетом в житті й щоденній діяльності. Сьогодні бандерівські гасла не використовує тільки лінивий, суспільний простір переповнений популізмом на національній ідеї, а питання війни і захисту держави лишається вкрай актуальними. На “Відвазі” ж гуртується молодь, яка прагне бути націоналістами за духом, здатна ставити амбітні цілі та переводити їх у дійсність, не дивлячись на перешкоди. На “Відвазі” провід та учасники діємо як одна команда і будуємо такий табір, якою хочемо бачити Україну. Тут всі працюють на спільну мету, діє чітка ієрархія, дисципліна та побратимство. Програма табору побудована так, щоб дати кожному можливість та мотивацію гартувати волю та характер, працювати над собою зараз, щоб вже завтра втілити свої ідеї в захисті та розбудові Держави”, — розповідає комендант табору та Голова МНК, Соломія Фаріон. Чи виникають конфлікти між учасниками, адже для більшості тут усе нове та незнайоме?
. — “Цього року мені випала можливість вперше відвідати табір волі та характеру «Відвага». Й провід табору довірив мені відповідальне завдання — бути ройовою.На мені була чимала відповідальність перед нашою командою, тож завжди потрібно бути організованою та спритною.Проблем та конфліктів між учасниками не було, адже всі знали для чого приїхали на вишкільний табір, всі були вмотивовані тож командний дух панував протягом всіх 10-ти днів. Більш досвідчені юнаки ділилися своїм досвідом і задавали темпу цілому рою, щоб було до чого стремитися”.
Який вишкільний елемент запам'ятався тобі найбільше?
— “Найбільш яскраво запам’ятався вимарш, як своїми краєвидами, емоціями так і мозолями на ногах. Цей елемент вишколу, як на мене, найкраще дає зрозуміти хто є хто і на що ти здатен. Усі присутні на таборі стали свідками об’єднання молоді з багатьох регіонів України, різного віку та інтересів. Ми створили для себе маленьку «країну», в якій впродовж десяти днів всебічно розвивалися та вишколювалися як морально, так і фізично. Гадаю даний табір, став переломним моментом для кожного з учасників та по закінченню сформував у голові певні принципи та переконання, під кутом яких людина буде надалі розвиватися та діяти”, — своїми враженнями ділиться Зоряна Криковлюк, ройова 2-го рою.
Захід проводиться громадською організацією «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.