Затримано харківського активіста Романа Линника

18.01.2016
1 грудня у Київському районному суді м. Харкова було затримано харківського активіста і голову громадської організації "Громадський контроль діє" Романа Линника. Затримання відбувалось за постановою, згідно з якою він перебував у кримінальному розшуку і мав бути доставлений на судове засідання Київського районного суду цього ж дня о 17:00. Суд постановив тримати його під вартою у СІЗО-27 м. Харкова 60 днів. Затримання та судове засідання відбувалося з чисельними порушеннями. Ні Роман, ні його адвокат не були належним чином повідомлені про нього; судового засідання не було у реєстрі, а оголошення про кримінальний розшук Романа не було опубліковане на офіційному сайті; суддя Діденко С.А. не мав юридичного права виносити постанову, бо на той момент на нього було відкрито кримінальне провадження у Харківській обласній прокуратурі, і Роман у тій справі виступав позивачем.
У 2013 році на Романа вперше було відкрито кримінальну справу за ч.1 ст. 122 "Нанесення тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості". Ані фото медичної експертизи, ані реальних доказів того, що цей випадок дійсно мав місце, не було. Свідки, які йшли по справі не орієнтувалися у ній, а медичну експертизу робив так званий у народі «рекордсмен з хабарів» у Харківській області Бюро судової медичної експертизи. За два роки Роману Линнику з адвокатами вдалося домогтися відводу судді та закриття кримінального провадження з передачею на поруки. У кінці 2015 справу знову безпідставно відкрили.
20 січня о 11:00 у Київському районному суді м. Харкова відбудеться судове засідання у справі Романа Линника. Прийди та підтримай патріота! Не дамо злочинному режиму Кернеса посадити ще одного борця за справедливість!