''Зашків'' з погляду Львівського МНК

19.06.2013

Із 14 по 16 червня у селі Зашків на Львівщині пройшов фестиваль "Зашків – земля Героїв 2013", присвячений пам’яті Євгена Коновальця. Уже восьмий рік поспіль молоді люди зібралися, щоб вшанувати полковника Армії УНР, коменданта УВО, голову проводу українських націоналістів, першого голову ОУН Євгена Коновальця.

Цьогоріч на фестивалі молодь не лише відпочивала, слухала українських пісень від відомих виконавців, а й сама співала їх біля ватри, взяла участь у веломандрівці "Від Степана до Євгена" відстанню у 20 км, смолоскипній ході до родинної садиби Є. Коновальця, змагалася між собою у козацьких забавах та історичному квесті. Музика на фестивалі національно-патріотичної тематики від етно до року.

МНК долучилося до всіх перелічених вище подій на фестивалі безпосередньо. «Веломандрівка зібрала близько 300 учасників, серед яких і 10 моїх друзів-побратимів із львівського осередку МНК. Кожен учасник прикрасив свій транспортний засіб синьо-жовтою або червоно-чорною символікою. Хоча це і було умовою участі, всі робили це невимушено», - говорить про пробіг член Львівського МНК Павло Дацків. У велопробізі також взяли участь і лідери гуртів OtVinta і Веремій.

Одним із завдань фестивалю також було перевірити силу та міць учасників. На козацькі забави зареєструвалося 8 команд, кожна з яких представляла ту чи іншу громадську організацію. "У нас геть вийшов відбір у команду, не всі охочі змогли потрапити, та ображених не залишилося, адже ціль досягнуто: МНК – найсильніша команду фестивалю "Зашків – земля Героїв 2013". Вітаю всіх!", - радіє перемозі голова ЛОО МНК Назар Франчук. До речі, команда переможців  також отримала в подарунок трьохмісний намет від магазину "Команчеро".

Ще одну команду, яка представляла МНК у квесті – можна привітати із почесним третім місцем. Зважаючи на те, що це була єдина команда, учасниками якої були дівчата – у них були, за словами організаторів і найкрасивіші подарунки, футболки.

Події у Зашкові традиційно пропагуватимуть здоровий спосіб життя, тому вони пройдуть під гаслом "Без тютюну! Без алкоголю! Без наркотиків!".

До оргкомітету ввійшли: Студентське братство Львівської Політехніки, Студентське братство ЛНУ ім. І. Франка, Студентське братство ім. С.Бандери, Студентська рада Львова, ЛОО "Пласт", Молодіжне об’єднання "Граніт", МГО "Молода Галичина", ЛОО Молодіжний Націоналістичний Конгрес, ЛОО СУМ в Україні, ГО "Спадщина", "Студентська Свобода", ГО "Сокіл", ЛОМГО ВМГО "Батьківщина молода", ГО "Молодь За Зміни", "УДАР молоді", АКО "Молодий Народний Рух", УНСО. За підтримки Львівської обласної ради, Львівської облдержадміністрації, Жовківської районної ради та Жовківської РДА.