За розклеювання антипрезидентських листівок у Донецьку затримали молодь.

27.03.2012
У Донецьку трьох учасників всеукраїнської акції "Міліція – досить клеїти молодь!" затримала міліція.
Про це телефоном повідомив один із затриманих Дмитро Дядик.
За його словами, до учасників акції підійшли співробітники правоохоронних органів, які попросили їх пройти у відділок для з'ясування обставин.
"Нас вже доставили у Ворошилівський райвідділ міліції до з'ясування обставин. Нам інкримінують порушення порядку проведення мирних зібрань", - сказав він.
Водночас, Дядик заявляє, що заявку на проведення акції організатори подали за дві години до її початку.
"Ми мали розклеїли ті ж самі листівки, за поширення яких переслідують херсонських студентів", - сказав активіст.
Водночас, за словами чергового райвідділку активісти не є затриманими, а добровільно прибули до райвідділка для встановлення особи та дачі пояснень.
Вони не мають статусу затриманих та впродовж трьох годин вони мають бути звільнені.
Як відомо, в березні за розклеювання "антипрезидентських" листівок в Херсоні наряд міліції затримав двох студентів четвертого і п'ятого курсу місцевого вузу.
Дніпровський райвідділ міліції Херсона порушив проти студентів кримінальну справу за частиною 2 статті 296 КК України (групове хуліганство), і тепер їм загрожує до чотирьох років позбавлення волі. Довідка: МАМА - це система колективної безпеки молоді від політичних переслідувань, створена за ініціативою молодіжних громадських організацій та рухів. Готовність до роботи у системі «МАМА» задекларували: ВМГО «Українська асоціація студентського самоврядування»; ВМГО «Дебатна Академія»; МПО ХОГО «Молодіжна правозахисна група – Харків»; Громадянський рух «Відсіч»; ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»; ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес»; ГО «Центр Громадянських Свобод». МАМА захищає членів молодіжних громадських організацій, активістів молодіжних неформальних об’єднань, студентів від політичних переслідувань у правовий (притягнення до різної відповідальності) та неправовий (залякування, тиск, профілактичні бесіди) способи з боку представників державної влади, органів місцевого самоврядування, адміністрацій навчальних заходів, тощо, якщо ці переслідування викликані діями переслідуваної особи із захисту прав, свобод і законних інтересів.