Вшанування жертв геноциду в Харкові

29.11.2010

27 листопада 2010 р. в парафіяльних храмах Харківсько-Полтавської єпархії було відправлено заупокійні богослужіння за жертвами голодоморів і політичних репресій. Заупокійну Святу Літургію в Свято-Дмитрівському храмі м. Харкова відправив архиєпископ Ігор Ісіченко.

На Службі Божій молилися керівники й активісти харківських обласних організацій. У проповіді архиєпископ Ігор говорив про необхідність зберігати пам'ять про геноцид українського народу в СССР, аби застерегтися від майбутніх небезпек і підступів політичних демагогів.

Панахида за жертвами голодомору і політичних репресій була відправлена біля першого в Україні хреста пам'яти жертвам голодомору 1932-1933 рр. на старому харківському цвинтарі, перетвореному комуністами на "Молодіжний парк". Співслужили архиєпископ Ігор (УАПЦ), єпископ Мар'ян Бучек (РКЦ), прот. Віталій Зубак (УАПЦ), прот. Олег Козуб (УАПЦ).

Співав хор Свято-Дмитрівського храму. Архиєпископ Ігор і єпископ Мар'ян Бучек виголосили проповіді. Було покладено квіти до хреста пам'яти жертвам голодомору. Виступили з промовами Ігор Швайка, Богдан Дяків, Ніна Виноградська, Іван Варченко та ін.