Володимир Василенко: ''З точки зору міжнародного права, Голодомор треба називати геноцидом української нації''

27.11.2012

До річниці Голодомору київський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу провів просвітницьку акцію для студентів факультету соціології КНУ імені Шевченка. В рамках заходу для молоді лекцію на тему Голодомору прочитав доктор юридичних наук, Надзвичайний та Повноважний посол України у Великій Британії Володимир Василенко.

Дипломат розповів присутнім аспекти того, як слід трактувати Голодомор 1932-33 рр. в міжнародному праві.

''В міжнародній практиці є два найстрашніші злочини – геноцид і масове знищення людей. Геноцид, поза сумнівом, є більш страшним злочином, адже в цьому випадку відмовляється в існуванні цілому виду – чи то етнічній групі, чи расовій, чи релігійній''.

''Голодомор 1932-33 рр. був геноцидом. Це підтверджують маса історичних фактів, документів, свідчень. У селян вилучалося не лише будь яке збіжжя, але навіть домашні млини, жорна, крупорушки. Селянам заборонялося покидати територію їх населеного пункту під страхом репресій. Українське селянство знищували як стан, а українців – як національність''.

Згадуючи про прийняття Закону про Голодомор, одним з авторів якого він був, Василенко відзначив, що заміна формулювання ''геноцид української нації'' на ''геноцид українського народу'' з правової точки зору була не вірною, адже знищували українців як націю, за національною ознакою.

Після лекції Володимира Василенка учасники також мали змогу подивитися документальний фільм Сергія Буковського ''Живі'', знятого на замовлення Міжнародного благодійного фонду ''Україна-3000''.