''Вільні Люди'' вимагали від АМКУ винестри рішення щодо ''Мегаполісу''

11.11.2016

Цієї п’ятниці, 11 листопада, “Вільні Люди” пікетували Антимонопольний комітет України, вимагаючи ліквідувати російську тютюнову монополію "Тедіс-Україна" (колишній "Мегаполіс").

“Вільні Люди” ведуть активну боротьбу проти “Мегаполіса” вже більше року: починаючи від офіційних звернень Президенту, скликання санкційного комітету Кабміну, закінчуючи пікетуванням Банкової і блокуванням складів компанії по всій Україні.

Зважаючи на це, Антимонопольний комітет почав розслідування діяльності компанії через виявлення порушення законодавства про захист економічної конкуренції. 

“Дуже важливо очистити економічний простір України від російських окупантів та олігархів уряду Януковича. “Мегаполіс” та Кауфман, що контролює компанію - це лише один з яскравих прикладів, з яким ми маємо боротись. Представники Януковича втекли, а їхні гаманці досі поповнюються завдяки ринку цигарок, що повністю захоплений злочинним режимом”, - зазначив Дмитро Жмайло.

Нагадаємо, “Тедіс/Мегаполіс” займає 90% українського ринку дистрибуції цигарок, має більше 50 тисяч точок продажу цигарок. Компанія стала монополістом на ринку ще за часів правління Януковича та продовжує приносити прибутки його оточенню і після Революції Гідності. Контролює її Борис Кауфман, бізнес-партнер Олександра Януковича. Крім того, одним з власників "Тедіс" є російський олігарх Ігор Кесаєв (власник збройного заводу ім. Дегтярьова, президент спілки офіцерів ФСБ).

“Завдяки нашим діям та тиску громадськості, рішенням РНБОУ Ігоря Кесаєва внесено до санкційного списку. Але санкції мають бути поширені і проти “Мегаполіса” (“Тедіс”): як мінімум у вигляді заборони виведення капіталу з України”, - зазначив Іван Ковалик, координатор “Вільних Людей”.

Ініціативній групі активістів, куди ввійшли також народні депутати Андрій Левус та Сергій Висоцький вдалось поспілкуватись з Головою Комітету Юрієм Терентьєвим та заступником Голови Комітету Ніною Сидоренко.

Голова Комітету зазначив, що з 16 серпня до 11 листопада 2016 року було проведено 4 засідання щодо результатів розгляду справи, але щоб зробити правильні висновки та прийняти рішення, необхідно детально вивчити ще багато документів.

“Ми готові до створення міжвідомчої робочої групи з приводу вирішення цього питання, оскільки лише частково діяльність ТОВ “Тедіс Україна” підпадає під антимонопольне законодавство, а для вирішення питань, що знаходяться поз межами компетенції АМКУ — необхідне залучення представників з інших відомств”, — пояснив Юрій Терентьєв.

“Вільні Люди” контролюватимуть це питання, аби прискорити прийняття рішення.