''Вільні Люди'' спільно з Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення боротимуться проти російського контенту на ТБ

18.03.2016

Голова МНК Іван Кішка та його заступник Дмитро Жмайло зустрілись з Сергієм Костинським, членом Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, аби обговорити спільну з рухом “Вільні Люди” діяльність щодо відстеження та введення санкцій проти надавачів послуг трансляції телеканалів, що заборонені Рішенням Нацради. Це саме стосується і трансляції контенту за участі 83 осіб, що становлять загрозу безпеці інформпростору України.

“Держава не може виконувати свої функції ефективно без підтримки громадськості. Справа, за яку ми беремося, стане публічною”, - зазначив Сергій Костинський.

Систематично волонтери здійснюватимуть моніторинг кабельних та супутникових мереж, виявляючи трансляцію заборонених телеканалів та контенту за участі осіб, що створюють загрозу безпеці інформаційного простору України. Відповідно до цього, формуватимуть запит до нацради з питань телебачення та радіомовлення, що вживатимуть відповідних заходів. Так, після двох попереджень, стягуються штрафи, у судовому порядку відбувається позбавлення ліцензії.

“Частину запитів ми надсилатимемо в СБУ та МВС, оскільки є такі надавачі телекомунікаційних послуг, які не є ліцензіатами Нацради, а тому цей держорган не має на них впливу. Вони здійснюють свою діяльність без необхідних документів, фактично займаючись піратством”, - зазначив Дмитро Жмайло, співкоординатор руху “Вільні Люди”.

Відтак, стартує громадська кампанії “Звільни інформпростір від окупантів”.

Окрім того,  Нацрада з питань телебачення та радіомовлення найближчим часом опублікує повний перелік заборонених телеканалів на своєму сайті.