''Вільні люди'': ми – з народом

20.01.2014

МНКівці у складі 14-ї сотні Самооборони Майдану «Вільні люди» з самого ранку 19 січня були готовими до активних дій. Так, під час Народного віче, самооборонівці чекали, аби у разі потреби оперативно втрутитися у можливі сутички.

«Ми – з народом. Наша мета – захистити людей, що стоять на Майдані. І від провокаторів, і від тітушок, і від силовиків», - наголосив заступник голови МНК, сотенний «Вільних людей» Віталій Вовк.

Попри рішення опозиції утриматися від активних дій, «Автомайдан» закликав натовп іти під Верховну Раду з вимогами до влади скликати сесію, аби скасувати прийняті закони. Тож народ з Майдану пішов до стадіону «Динамо», що біля вул. Грушевського. Там уже не перший день внутрішні війська утримують кордон, не пропускаючи людей.

Задача Самооборони Майдану полягала в утворенні коридору навколо Автомайдану. Пізніше, була отримана інформація, що на так званому «мості кохання» у Маріїнському парку, стояв «Беркут».

«Очікуючи атаку силовиків, ми вирішили діяти на випередження: аби у разі чого, захистити людей», - говорить МНКівець Тарас Давидюк, член 14-ї сотні.

Самооборонівці також здійснили рейд, обійшовши «гарячу точку» у сторону Арсенальної. Після цього, сотні повернулися на Майдан, щоб бути в повній бойовій готовності у разі спроби силового розгону Майдану.