''Вільні люди'': хто це?

07.12.2013

Навіть діти знають, що правоохоронці створені для того, щоб слідкувати за порядком. Та пересічний українець, ледве почувши слово «міліція», навряд відчує захист та спокій. Занадто часто в нашій державі органи, що мають захищати громадян, працюють не в тому напрямку. Тож народ вдався до самоорганізації.

На Майдані, де перебуває велика кількість людей, Штаб утворив «Самооборону майдану». Її завдання – охороняти, забезпечувати громадський порядок, підтримувати безпеку учасників мітингу, усунення провокаторів.

«Наголосимо, що це не стихійне утворення, а організація, що має чітку структуру. Окремо існує мобілізаційний центр, в якому дівчата записують усіх зголошених. Вночі, після виконання державного Гімну, добровольців ділять на сотні, які очолюють сотенні. Далі – рої на чолі з ройовими», - говорить Сергій Кузан, голова МНК.

Одна з них, чотирнадцята сотня «Вільні люди», сформована на основі членів Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Очолює її Андрій Бень, член Центрального Проводу МНК. Раніше група мала назву «Комендатська чота», яка займалася охороною порядку в підземних переходах.

«Бажаючих приєднатися до лав «Самооборони Майдану» - достатньо. 200-300 людей за день записуємо. Усі приходять вночі, аби отримати завдання», - говорить Марія Шаплай, МНКівка з Тернополя, яка працює в мобілізаційному центрі.

Завдання ж для хлопців бувають різними: починаючи від елементарного патрулювання Майдану, «виводячи людей під градусом», закінчуючи виїздами на «гарячі» точки. Так, у ніч з 5 на 6 грудня, МНКівці відправилися у Васильків, аби блокувати автобуси з «Беркутом».

«Чергуємо за змінами. Одні стоять на посту, інші – гріються біля бочки з вогнищем. Місцеві жителі приносили нам гарячий чай, бутерброди», - говорить про умови «роботи» Андрій Кладочний, член Київського МНК.

Щоночі – нова робота. Зазвичай, це чергування на Майдані, слідкування за порядком. Та, за словами хлопців, усі готові до захисту. Інколи хлопцям демонструють прийоми самооборони, які можуть стати у пригоді і в буденному житті.

Приєднатися до лав «Самооборони Майдану» можна за телефоном: 063 26 38 828 (Андрій). Або ж – підійти до жовтих наметів зліва від стели Незалежності.