Відвага-2015: ми змінюємо Україну

01.08.2015

На межі Полтавської, Харківської та Сумської областей відбувся вишкільно-патріотичний табір «Відвага-2015 ім. Івана Гавдиди». Цього року поблизу річки Ворскла зібралося 80 молодих хлопців та дівчат з усієї України, щоб отримати знання та навички, необхідні для того, щоб будувати сильну та незалежну Україну.

«Особливістю табору стала його спрямованість на навчання та побудову громадянського суспільства. Минулого року ми робили акцент на військовому вишколі, а цього року вирішили допомогти учасникам опанувати ті навички, що допоможуть у цивільному житті. Адже ми можемо зробити дуже багато, перебуваючи в тилу, змінюючи Україну», - говорить друг Дуб, бунчужний табору.

Молодь жила за чітким розпорядком та дотримувалася суворої дисципліни. Традиційно день розпочинався ранковою руханкою, урочистим відкриттям, продовжувався гутірками та лекціями, спортивними змаганнями та випробуваннями, а завершувався вечірньою ватрою чи переглядом фільмів. Майже щоночі відбувалися навчальні «алярми».

«Життя починається поза зоною комфорту. За 10 днів шаленого ритму тут переживаєш неймовірні речі! Ніколи не думала, що маю стільки фізичної сили, що здатна йти нескінченні кілометри й лупцювати по пиці на боксі. А ще, видається, виснажена фізично, людина здатна створювати круті креативні речі! Ніколи не мала стільки натхнення!», - ділиться своїми враженнями подруга Сова з міста Суми.

Таборовики змагалися в регбі, боксі, подолали смугу перешкод, а також пройшли курс тренігів та ігр на командоутворення. Діяти як єдиний організм – це стало основним завданням для таборовиків.

Учасники отримали змогу зрозуміти, що таке націоналізм та яке місце займає МНК серед націоналістичних організацій – про це їм розповіли історик та автор книги «ОУН-бандерівці» Святослав Липовецький та голова Секретаріату МНК подруга Пустеля. Окрім цього, комендант табору друг Берест ознайомив молодь з націоналізмом в інших країнах.

«Сьогодні ледь не кожен називає себе «націоналістом», адже після Революції Гідності це стало модно. Тому хотілося донести до учасників таборів те, ким дійсно є український націоналіст і хто має право себе так ідентифікувати», - говорить друг Берест.

Серед таборової програми мали місце і практичні навички. Так, гутірки з військового вишколу провів ветеран АТО друг Кульок, а про громадські ініціативи розповіли Рада Кішка та голова МНК Іван Кішка. «Хочеться, щоб молодь знала, як впливати на владу на місцевому рівні. Ми розповіли, наприклад, про процедуру перейменування вулиці. Сподіваємося, що ці знання не стануть мертвим багажем», - пояснює він.

Окрім цього, фахівці з МНС України розповіли про надання першої медичної допомоги в умовах війни, а друг Дуб та друг Конус, члени Проводу табору – про мандрівництво та орієнтування. Саме ці знання знадобилися учасникам на вимарші, що тривав близько 20 годин.

Сергій Кузан, четвертий голова МНК, поспілкувався з учасниками та розповів їм про організацію. «Сподіваюся, що табір проводитиметься щороку, адже його важливість та актуальність – неоціненна. «Відвагу» творять її люди, учасники, дехто з яких після повернення додому відкриває для себе нові можливості і починає розуміти, що сидіти вдома на дивані – це не його шлях», - переконаний він.

Про перебіг подій на «Відвазі» можна дізнатися за хештегом #vidvagaMNK у соціальних мережах FB, VK

Також МНК запрошує відвідати наступні заходи.