''Відвага-2014'': як виховати в собі українця

30.09.2014
Табір волі і характеру, а саме так можна охарактеризувати вишкіл, що відбувся на Полтавщині, зібрав близько 80 учасників з усієї України. «Відвага -2014 ім.Івана Гавдиди» має давню історію, адже починалася ще десять років тому на Тернопільщині, та вже втретє проходить у с.Ковалівка поблизу Полтави.
Цьогорічний вишкіл відрізнявся від усіх попередніх передусім завдяки акценту на військовій складовій. Молодіжний Націоналістичний Конгрес має на меті виховувати молодь у відповідності до викликів сучасноті, саме тому програма табору передбачала навчання його учасників базовим навичкам ведення бою та відступу, саперної справи, надання першої медичної допомоги, ознайомленням з видами озбоєнь та правилами поведінки з ними. Територія табору перетворилася на імпровізований блокпост, який необхідно було облаштувати та охороняти від можливих загроз.
Лекторами на таборі стали сучасні герої, учасники АТО, котрі були поранені під час боїв та проходять реабілітацію. Так, аби передати свій досвід з передової, на «Відвагу» приїхали Тарас Ковалик, військовий інструктор "Пласту", та Олександр Бойко, голова Сумського МНК. Постійними інструкторами на таборі були керівник військової референтури МНК Віталій Вовк та  Міла Редько. Досвід надання першої медичної допомоги під час бойових дій передав Борис Грачов, представник МНК з Полтави, член медичної служби Майдану, зокрема, проводив реанімацію першим Героям Небесної Сотні Михайлу Жизневському та Сергію Нігояну. 
За словами учасників, після табору деякі з них збираються стати добровольцями і відправитися на Схід України.
Окрім військових вишколів, таборовики мали змогу пройти рейндж-кидок довжиною більше 70 км, смугу перешкод, туристичну переправу, спробувати себе на ринзі під час боксу, пограти в регбі та інші командні ігри, а також – прослухати різноманітні лекції. Останні стосувалися різноманітних сфер життя: історії, громадської активності, ідеології націоналізму, тактики і стратегії ведення воєн та іншого.
Історичні гутірки стосуватися теми найбільших українських військових перемог в різні епохи від часів Київської Русі, козацтва до боїв армії УНР та УПА, їх проводив історик, голова Ради Честі МНК Дмитро Жмайло. Ексурс в ідеологію українського націоналізму провела викладач Львівського національного університету, заступник голови МНК Соломія Фаріон. Про історію Молодіжного Націоналістичного Конгресу, систему таборів та рівні членства розповів сам Голова МНК Сергій Кузан, який у перервах між поїздками на Схід завітав на табір. Про діяльність МНК під час Євромайдану розповів Голова Секретаріату МНК Іван Кішка. 
Традиційно кожен день проходив під гаслом однієї з точок 10 заповідей українця-волюнтариста, а табір учив учасників колективної відповідальності, витривалості та виходу за межі комфорту.