Відбувся вишкільний табір «Голодна конференція»

29.11.2010
26-28 листопада 2010року громадська організація «Молодіжний націоналістичний конгрес» (МНК) в урочищі Золота Поляна біля сіл Виспа і Воронів на межі Львівської та Івано-Франківської областей організувала «Голодну конференцію», яка присвячувалась жертвам Голодомору в 1921-1923рр., 1932-1933рр. та 1946-1947рр. і патріотичному вихованні молоді. Зібралась молодь, яка не побоялась випробувати свою витривалість і силу волі.
Особливість цієї події – свідоме голодування.
Табір відкрився у п’ятницю, 26 листопада 2010 року із представлення відповідальних за проведення Голодної конференції: коменданта, бунчужного та організатора роботи інструкторів, оголошення основних цілей та правил перебування у таборі, серед яких – відмова від шкідливих звичок.
Програма заходу була надзвичайно насиченою.
На конференції прослухали доповіді на такі теми, як: «Голодомор як геноцид українського народу», «Боротьба ОУН проти Голодомору. Атентат на російського консула у 1933р.», «Український червоний хрест – медична служба УПА», «Основи ідеології українського націоналізму», «Легіон „Нахтігаль”», а також «Історія сотні Сіромаці», «Перша медична допомога», «Орієнтування», «Виживання у складних природніх умовах. Повстанський побут» та ін.
Після почутої інформації, нові знання застосовувалися на практиці. Під час активної частини молоді люди, незважаючи на те, що падав сніг, грали у футбол, боксували, вчились надавати першу медичну допомогу, брали участь у тереновій грі, орієнтуванні за допомогою компаса і пошуку предметів згідно зазначених координат.
Голодування на таборі розпочалося у п’ятницю і закінчилося у неділю зранку, протривало 33 години, що символізувало, пам’ять за жертвами геноциду українського народу, в котрому загинуло близько 10 мільйонів осіб.
Долучилися до вседержавної хвилини мовчання, яка на конференції тривала півгодини, було здійснено запалювання свічок біля каплички та покладання п’яти колосків, які символізують штучно створений голод під час комуністичних репресій на Україні у ХХ столітті.
«Під час «Голодної конференції» всі учасники показали себе із кращої сторони, кожен перевірив свою витривалість та силу духу. Стовідсоткове виконання всіх запланованих подій, в яких молоді люди брали активну участь: нічні алярми, голодування, надання медичної допомоги та спортивні заходи є показником свідомої молоді нашої держави. Отже, якщо всі молоді люди віритимуть в свої сили і в свою державу, в України є майбутнє, є люди, які будуть за нього боротися!» - заявила комендант табору Соломія Фаріон.