Відбулася конференція СКУДО зовнішньої діяльності

04.04.2012

В суботу, 31 березня та в неділю, 1 квітня 2012 року відбулась, в одному готелю в Мюнхені, конференція зовнішньої діяльності СКУДО (Світова конференція українських державницьких організацій). В конференції взяло участь понад 50 керівників українських організацій з Німеччини, США, України, Канади, Іспанії, Португалії, Великої Британії, Італії, Греції, Угорщини та України, а також голови ОУН, Світового Конгресу Українців, Української Всесвітної Координаційної Ради та Європейського Конгресу Українців.

Серед доповідачів були Голова СКУДО Аскольд Лозинський, Голова ОУН Стефан Романів, Голова ЕКУ Ярослава Хортяні, український економіст Володимир Панченко,  Голова Української Всесвітньогї Координаційної Ради  Михайло Ратушний,  Президент Світового Конгресу Українців Евген Чолій.

Кожна доповідь супроводжувалася жвавою дискусією. В результаті конференції Редакційна комісія в складі Голови СКУДО та Головного редактора «Шляху Перемоги» виготовила Постанови, які після прочитання на пленарній сесії Головою СКУДО було схвалено одноголосно.

ПОСТАНОВИ КОНФЕРЕНЦІЇ СКУДО ЗОВНІШНИХ СПРАВ

 Конференція СКУДО, проаналізувавши зокрема питання потреб економічної євроінтеграції України, національної безпеки України у світлі реальних задекларованих намірів та конкретних дій Москви, щоби втягнути Україну в орбіту своїх впливів, що несе явну загрозу національному суверенітету і цілості України, демократизації України,  політизації четвертої хвилі, а також розбудови громадських структур діаспори, постановила і поручає своїм структурам, а також діаспорним надбудовам до яких належить СКУДО, тобто Світовому Конгресу Українців, Українській Всесвітній Координаційній Раді та Европейському Конгресові Українців:

1.      Поширювати ідею в еміграційних середовищах про те, що Україна для емігрантів – країна великих можливостей для ведення бізнесу і для участі в управлінні українською економікою і українською державою в інтересах української економіки. Вихідцям з України необхідно пропонувати та показувати  приваблевість повернення в Україну, щоб прийняти участь у приватизації, а також для створення спільних підприємств на зразок «полонійних» СП в Польщі в 1990-их роках.

2.      Поширювати ідею в еміграційних середовищах про те, що емігрантські середовища можуть бути елементом просування економічних інтересів українських компаній і забезпечення експорту послуг і товарів з України.

3.      Поширювати ідею про те, що європейський вибір є єдино можливим для України. На шляху недавнього парафування асоціації України з Європейським Союзом під умовою, що підписання можуть відбутися тільки при поверненні України до демократичної дійсності і верховенства права, впливати на державні чинники як у власних державах, так  і на міжнародні організації, щоби прискорити ці процеси.

4.      Звернути особливу увагу на належне забезпечення збройних сил України і вишкіл військових кадрів України з метою гарантування захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України.

5.      Проаналізувати  всі позитивні аспекти  оборонних альянсів, зокрема НАТО, для належної поінформованості про потребу вступу країни до НАТО та активізувати інформаційну роботу з впливовими політичними колами в країнах своєї діяльності.

6.      Підтримати ті політичні сили в Україні, які готові сприяти вступу України до НАТО та інформуванню населення про переваги належності до цього оборонного союзу.

7.      Активізувати співпрацю антиімперіалістичних структур країн Балто-Чорноморського регіону, враховуючи традиції і досвід діяльности АБН.

8.      Сприяти демократичним процесам в Україні та прозорості виборчого процесу і народного волевиявлення монітеруванням та оперативним реагуванням на порушення прав та свобод, утисків політичних опонентів з боку правлячого режиму в Україні.

9.      Налагоджувати координацію між організаціями  зацікавленими в захисті демократичних цінностей та розвитку демократичних процесів в Україні.

10.  Інформувати громадян України про досвід проведення демократичних виборів і систему народовладдя в країнах західної демократії.

11.  Провести  переговори з націонал-демократичними силами, щодо доцільності включення до списків кандидатів у депутати ВРУ представників діаспорних організацій – громадян України, включно з зміною виборчого закону, щоби дозволити на таке балотування громадян України, які проживають поза Україною, з заявою про повернення в Україну з часу обрання.

12.  Заохочувати оформлення єдиного виборчого списку націонал-демократичних сил з висуненням і підтримкою єдиного узгодженого кандидата у мажоритарних виборчих округах і здійснення всіх можливих засобів впливу для реалізації цього принципу. Для визначення єдиного кандидата партії повинні користуватися демократичним процесом праймеріз, або експертної соціологічної оцінки. (рейтингове опитування)

13.  Організувати максимальну кількість незалежних міжнародних спостерігачів з представників української діаспори та не українців.

14.  Сприяти створенню і діяльності експертних центрів для оцінки праці депутатів та інформування про їх результати.

15.  Заохотити максимальну кількість громадян України ІV Хвилі до участі у виборах.

16.  Сприяти до оформлення в країнах діаспори поліфункціональних центрів українства, які служили б не тільки місцем зібраня українців, але також центром інформацій про Україну та українців для чужинців.

17.  Зробити застереження МЗС України про виключну співпрацю дипломатичних місій України в країнах діаспори з громадськими організаціями українців, які у своїх статутах так себе ідентифікують.

18.  Призначити керівників зовнішньої референтури як на крайовому так і на місцевому рівнях.

19.  Активно співпрацювати з націонал-демократичними політичними інститутами в Україні, а також з суспільно-громадськими структурами, типу «Українська справа», Союз українок і т.п.

20.  Пожвавити акцію, проголошену СКУДО щодо Посольства Німеччини в Києві, за організацію образливої лекції «Бандера-фашист» різними способами, включно з бойкотом німецьких продуктів українцями, демонстраціями під німецькими урядовими та дипломатичними структурами.

21.  Сприяти оформленню крайової центральної репрезентації українців в Німеччині та при оформленні цієї установи розвинути референтуру зовнішньої діяльності. До того часу звертаємось до існуючих структур допомагати у направленні іміджу України в Німеччині, а також поборювати традиційне німецьке русофільство.

Ню Йорк – Торонто                                                                                           3 квітня  2012
                                                                                           
Аскольд Лозинський                          Борис Потапенко                            Оксана Процюк Чиж

      Голова                                              Секретар                                             Скарбник
askold@trypilla.com                   bpotapenko@wowway.com                   

        

Довідка: СКУДО це  координаційне тіло націоналістичних організацій споріднених ідеологічно з ОУН під стягом Степана Бандери