VI Всесвітній форум українців згуртував українську діаспору

22.08.2016
На VI Всесвітньому форумі українців, який відбувся 20-21 серпня в Українському домі в Києві, зібрались громадські діячі діаспори та України.

Більше 300 делегацій з 35 країн світу протягом двох днів обговорювали шляхи вирішення проблем, які стоять перед українською діаспорою. Так, робота відбулась у десяти секціях: державного будівництва, гуманітарної, молодіжної політики, правничої та інформаційної політики, освіти та виховання,  питань трудової міграції, економічної та інвестиційної політики, волонтерства та захисту українства на окупованих територіях, а також духовності та церковного життя.

Представники МНК та “Вільних Людей” забезпечували охорону заходу, а також стали делегетами Форуму.

На форумі були присутні перший президент України Леонід Кравчук, екс-президент Віктор Ющенко, віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, міністр освіти та науки Лілія Гриневич, голова комітету з питань охорони здоров'я ВР Ольга Богомолець, представник діаспори Почесний консул України в Казахстані Анатолій Тарасенко, народний депутати Іван Крулько, президент Світового конгресу українців Євген Чолій, представник української громади Росії Тарас Дудко.

“Зараз, коли чуємо брязкання зброєю, коли відбуваються провокації у Криму, сам факт того, що 300 представників закордонного українства приїхали в Україну – це демонстрація того, що ми не боїмося, що ми висловлюємо солідарність з Україною у переддень 25-ї річниці незалежності”, – говорить Михайло Ратушний, голова Української всесвітньої координаційної ради, що організовує Форум.

За різними оцінками, за межами України проживає від 15 до 20 млн українців. У сьогоднішній боротьбі українська громада за кордоном відіграє неоціненну роль. Українська діаспора допомагала Україні протягом десятків років незалежності. Тепер світове українство знову змобілізувалося на допомогу революційній, а тепер і воюючій Україні.

“Не в наших силах моментально завалити всю стіну схем реваншу, корупції, криміналу та російської агентури, вимурувану в єдиний моноліт. Але в наших силах - спільними зусиллями, за підтримки світового українства,  вибивати по цеглині з цього муру. І тоді та омріяна перемога і УССД, за яку поклали голову кращі покоління і продовжують гинути українці, стане реальністю та питанням часу. Саме тоді ця жертва не буде змарнованою. Майданівське гасло “Разом і до кінця” не втрачає своєї актуальності, а навпаки - наповнюється новим глибшим змістом. Наша сьогоднішня зустріч стане тому підтвердженням”, - зазначив Сергій Кузан, четвертий голова МНК, координатор мережі “Вільні Люди”. (Повний текст промови - тут).

Українська діаспора прагне ширшої співпраці з українською владою та залучення українців з-за кордону до позитивних трансформацій в Україні.

Довідка:

Всесвітній Форум українців проходить кожні  п'ять років у Києві, напередодні Дня Незалежності. Перший Форум відбувся у першу річницю Незалежності у 1992 році. Тоді до Києва з'їхалося майже 5 тисяч представників української діаспори.