Весілля в стилі націоналіста

19.11.2012
Весілля – подія в житті, на якій гуляють, не шкодуючи ресурсів і коштів! Для кожного, хто одружується, цей день залишається в пам’яті назавжди. Столи – повні наїдків та напоїв, народні гуляння, конкурси, співи, вуйко Йосип… та чи згодні ви відмовитися від цього персонажа на такому святі..? Знайшлися такі сміливці! Саме так можна назвати Зеника і Юлю Станішевських, які святкували своє весілля без алкоголю. Вони щасливі, що їм вдалося здійснити найважливіший крок свого життя без жодної краплі спиртних напоїв.

Розпочалося все ще 6 років тому, коли Зеник познайомився із Юлею. Він довго не міг наважитися запропонувати їй одружитися, адже шукав ідеальне місце та час. Все сталося після довгих підготувань, продумування кожного кроку та деталей. Освідчення, яке хлопець організував у середньовічному стилі, відбулося на вершині куполу дзвіниці однієї з церков Львова.

Дату весілля, 10 листопада 2012 року, обрали символічно, вона поєднала в собі три події: одруження, день народження та іменини нареченого. Молоді люди одразу вирішили святкувати цей день без спиртного.

Здавалося б, що тут такого - святкувати весілля без чарки?

Проте, розповівши про свій задум рідним, близьким та друзям, цей намір викликав у них подив та здивування. Адже в наш час існує стереотип, що жодне гуляння не пройде весело без чарки і пляшки. Та заглянувши в український фольклор можна зрозуміти, що пити – це прерогатива не українського народу.
Ще в часи козаччини існувала традиція покарання любителів хильнути зайвого. На центральній площі поселення їм присуджувалося побиття буками всіма прохожими. Якщо ж вони відмовлялися покарати – то самі терпіли шмагання.

У ХХ столітті вже ніхто нікого не шмагав, та традиція тверезих святкувань зберігалася, Степан Бандера, лідер ОУН, вступив на рушничок щастя без оковитої.  Молодіжний націоналістичний конгрес (МНК), створений ОУН-р, теж сповідує цю ідею. Зеновій, як член цієї громадської організації та руху "Твереза Україна" впевнено пропагує тверезий спосіб життя та українські традиції. Тому на весіллі не було жодної краплі оковитої та всі гості були в народних строях – вишиванках.

В день весілля кортеж молодят було помітно ще здалеку. Горбаті запорожці в національних кольорах, заквітчані, прикрашені стрічками та ляльками-мотанками, привертали увагу та викликали захоплення всіх перехожих та водіїв. Вінчання відбувалося в Шевченківському гаю у старовинному українському храмі. Шлюб молодій парі давали два священослужитилі: отець Ігор Цар – духовний наставник молодого та отець Власій Оленин – настоятель храму Премудрості Божої. Вийшовши з церкви, молодь в один голос заспівала "Ще не вмерла Україна". У старшого покоління забриніла сльоза, вони пишаються такою молоддю.

- Коли я дізналася про рішення дітей, ця ідея мені не одразу сподобалася. Попереджала їх, що не всі запрошені прийдуть на таке свято. Не варто економити в такий спосіб, та вони мене переконали, що заощаджені кошти можна використати на цікавіші розваги. Доказом стали показові виступи хлопців і дівчат із Хмельницького, що демонстрували бойовий гопак та реконструкторський бій лицарів у обладунках, – розповідає Наталя Зіновіївна, мама нареченого.

Не обійшлося на святі і без традиції викрадення нареченої. Увесь вечір наречений із своїми дружбами-козаками пильно слідкували за молодою Юлею, і не один раз відбивали спроби викрадення. Та згуртувавши всі сили, викрадачі зробили свою темну справу. Платою за молоду були силові вправи, із якими хлопці справилися на "ура" та виконання серенади. Музичне соло на трубі у виконанні Зеника розчулило навіть викрадачів і вони повернули молоду дівчину цілою та неушкодженою.

- Взагалі, син мав би наслідувати батька. Але сьогодні мене надихнув приклад мого Зеника. І я, взявши приклад з нього, від сьогодні відмовляюся від алкогольних напоїв і буду жити тверезо!, – заявив розчулений батько молодого Мстислав Станішевський.

- Весілля пройшло класно! Дуже сподобалося, треба брати приклад! Зеник і Юля – молодці! Варто було таке зробити!, – впевнено заявляли гості весілля.

В день вашого весілля зичимо добра,
Бажаємо порозуміння, поваги та тепла.
Хай шлях життєвий буде легким,
Хай все ладнається у вас, Здоров’я зичимо, любові,
Щасливі будьте ! В добрий час!

Від імені Молодіжного Націоналістичного Конгресу ще раз хочемо привітати молоду пару та побажати їм довгих і щасливих років життя!