''Велика вода'', або як сумчани веслували річкою Псел

17.04.2013

"Сезон сплавів відкрито!", - заявили 13-14 квітня сумчани з Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Взагалі-то, на ці дати осередком планувався інший захід: мультипікнік, суть якого заключалася у відновленні давньої української традиції топтати ряст. Ця не дуже показна весняна рослина вважається символом природи, що пробуджується, тому щороку її топтали босоніж з примовляннями і просили в Природи сили і здоров’я на цей рік.

Але захід довелося перенести: снігу насипало вдосталь, швидко потепліло, тож річка Псел розілилася досить потужно.

"Пропустити таке - просто злочин! Дуже хотілося поплавати по городах в кукурузі, по залитих луках, в кронах дерев, поборотися зі стрімкою течією, повирулювати в бурунах та пообпливати затори.. .", - говорить Олександр Бойко, голова Сумського МНК.

Маршрут пролягав з села Велика Рибиця до Сум річкою Псел. Захід вийшов дуже захоплюючий, дещо екстремальний. Погода спочатку радувала сонцем, але швидко змінилася на дощ. Та це не завадило учасникам відточити навики веслування, отримати задоволення.

"На шляху нас часто зустрічали різноманітні перешкоди у вигляді купи дерев, яку неможливо було обминути. Дощ ішов увесь другий день, але це додало свою родзинку до сплаву", - ділиться Аня Гвоздецька, яка раніше вже побувала на таборі "Колврат", організатором якого є МНК.

"Колорит пригоди-експедиції відчувався постійно ", - так підсумував захід МНКівець Андрій Рубан.