В Житомирі презентовано антологію націоналізму

27.05.2011
26 травня у Житомирській обласній науковій бібліотеці відбулася презентація двотомника «Антологія українського націоналізму». Захід організований Житомирською обласною організацією ВО «Свобода», Центром національного відродження ім. С. Бандери, Молодіжним націоналістичним конгресом та громадсько-політичним об’єднанням «Українська справа», яка тривала майже дві години.
Голова МНК Сергій Кузан у своєму виступі наголосив, що вказана Антологія містить актуальні праці, які досі не втрачають свого значення для України.
«Хіба не актуальні слова Донцова, що у нас відсутні правителі, що дух первинніший за матерію? А слова Стецька, що Україна ніколи не відбудеться без ідеї, кадрів та боротьби?», - запитав Сергій Кузан.
Упорядник Антології історик Віктор Рог наголосив, що радий презентації саме в Житомирі.
«Це для мене честь, бо в книзі містяться роботи ваших видатних земляків Ольжича та Сціборського. З грецької «антологія» означає збирання квітів. Так отут зібрано не засушений гербарій, а живі яскраві квіти, які довго житимуть і надихатимуть українців», - сказав Віктор Рог.
Також упорядник додав, що називає своє дітище книгою рецептів.
«Це рецепти національного захисту, національного поступу. Але до них треба вправного кухаря та відповідних інградієнтів», - вів далі дослідник Антології.
Віктор Рог розповів про роботу над збірником, поділився думками про історію, сучасний стан та перспективи розвитку націоналістичного руху, відповів на питання присутніх.
Заступник голови Житомирської міської організації ВО «Свобода» Юрій Градовський підкреслив, що Антологія Українського Націоналізму має бути у кожній оселі українців.
«Ця Антологія має бути абеткою для кожного свідомого українця. Переконаний, що усі, хто прочитає її, завжди чинитимуть добро Україні», - зауважив Юрій Градовський.