В Ужгороді презентували 'Націю, яка не капітулює'

13.03.2012
12 березня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книги "Нація, яка не капітулює", в якій показана історія національно-визвольного руху Ірландії з середини XIX століття по сьогодення. Йшлося також про підготовку до святкування річниці Карпатської України.
Громадський діяч, голова ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» Сергій Кузан насамперед повідомив, що у середу, 14 березня, у с. Чинадієво відкриють пам'ятник останньому карпатському січовику Михайлу Петричку. На його лікування збирали кошти представники громадськості у всіх куточках України. До цієї справи долучилися і з Донбасу, і з Криму, і з інших регіонів. Торік січовик помер, а патріотична молодь вирішила вшанувати пам'ять про нього та встановити пам'ятник, який нагадував би про незламність духу січовика, який не змінив своїх переконань попри усі випробування.
Щодо книги, яку презентували, то праця містить чимало відомостей про часи народної самоорганізації, боротьбу Ірландської Республіканської Армії, етапи державного будівництва та світоглядові і ментальні особливості ірландців.
У книзі вміщено статті діячів українського націоналістичного руху, які представляють собою Українську Військову Організацію, Закордонні Частини Організації Українських Націоналістів, Спілку Української Молоді «Сумщина» та Молодіжний Націоналістичний Конгрес.
«Це історія про те, як своєю затятістю можна здобути незалежність, - розповів член Центрального Проводу ВМГО МНК Іван Кішка. – Ми, українці, можемо знайти схожість багато в чому з ірландським визвольним рухом. Для Закарпаття цікавим буде факт, що коли у '81 році в Ірландії боротьба зайшла у глухий кут, хлопці сиділи у тюрмах, вони вирішили голодувати у тюрмі. Їхній лідер заявив, що випробувано вже всі методи боротьби, окрім капітуляції, залишається тільки голодування. Тоді як ще у '39 році Михайло Колодзінський у відповідь на пропозицію угорців здатися сказав, що у словнику українського націоналіста немає слова «капітуляція».
«Українські націоналісти написали книгу про ірландських націоналістів, оскільки їхня історія набагато гірша, ніж у нас, їх більше винищували, але ірландці всупереч цьому збудували свою країну, відвоювали незалежність і живуть у розвиненій європейській державі. Це приклад українцям, до чого прагнути», - сказав І. Кішка.