В Україні стало на 200 молодих бандерівців більше

01.08.2018
1 місяць, 5 таборів, 200 молодих хлопців та дівчат, сотні пройдених кілометрів та десятки годин пізнавальних гутірок на актуальні для українців теми — нещодавно закінчились табори в рамках проекту “Курс молодого бандерівця”. Про особливості, результати та враження ми запитали членів Проводу кожного табору. Чому на таборі у Львові плакали дівчата?
Вишкільний табір “Лицар Чести” відбувся уже вшосте, традиційно на історичному місці поблизу спаленого села Городиловичі, Сокальського району, Львівської області. Табір відвідало 50 учасників.Чому на таборі у Львові плакали дівчата?
Те, що точно запам’яталось учасникам — це ночівля в лісі. Протягом дня вони послухали гутірку про побудову укриття в лісі. А вже ввечері відправились групами в ліс, де самостійно та власноручно мали змогу використати здобуті знання на практиці. Саме після цього учасники стали дуже дружніми та уважними один до одного”, — розповідає Данило Шепінько, бунчужний табору.
Вже не вперше за історію табору, під час останнього нічного алярму учасники мовчки з факелами йдуть до каплички на місці спаленого села Городиловичі. Там зачитують Молитву Українського Націоналіста. Проте цього року це було по-особливому неймовірно. В хлопців тремтів голос, а дівчата плакали. І це ще один доказ того, що учасники зрозуміли: табір — це не цікава тусовка на літо, а інструмент саморозвитку, усвідомлення та розуміння, що ти не один, а частина чогось великого та єдиного. “Запалені” учасники — ось наш основний результат”, — наголошує Марта Журавська, комендант табору.
З-поміж іншого виділяють учасники також тренування з самооборони, яке провели працівники спецпідрозділу “ТОР” національної поліції.
Чому найкращі селфі виходять у “Підпіллі”?
Молодіжний табір “Підпілля” відбувся з 10-15 липня в мальовничому селі Халеп’я, Київської області.
"Особливість нашого табору — це, безумовно, вимарш, довжиною майже 40 км. Родзинкою є те, що його маршрут пролягає по дніпровських кручах, з неймовірними краєвидами. Сам табір розташований за 200 метрів від озера, яке є найкрасивішим у Київській області. Окрім вишкільної програми нашого табору, учасники мали змогу зробити гарні селфі”, — з посмішкою розповідає Богдан Самойленко, комендант табору, — “Дуже хотів би побачити наших таборовиків на семінарах проекту “Курс Вільних Людей”, який буде логічним продовженням нашої виховницької методи молоді в таборах, адже це своєрідний курс молодого бійця у гібридній війні з Росією”.
Як учасники з центральної та східної України сприймають тему “гібридної” війни?
Наметовий вишкільно-патріотичний табір “Клич” на Полтавщині — руйнує стереотипи: якщо до цього було прийнято вважати, що найактивніше молодь зголошується на табори з Західної України, то учасники табору “Клич” довели протилежне.
Сучасна молодь по всій Україні — свідома та активна. Радо запрошую наших таборовиків відвідати семінари, адже вважаю, що в першу чергу до подібних заходів потрібно залучати та “прокачувати” учасників з Харківської, Полтавської та Дніпропетровської областей. Це дасть їм змогу почути та побачити нові горизонити, відкрити для себе більше України, зрозуміти важливу роль активної молоді для розвитку країни”, — впевнений Володимир Юрченко, комендант табору.
Організаторам вдалось зробити атмосферу табору та активізувати більшість учасників, пробудити їхню ідентичність, кооперувати їх, що було помітно по запалу в їхніх очах на закритті табору.
Учасники “Лисоні” продавали літературу, щоб заробити грошей?

“Основним завданням цьогорічного табору був вимарш на декільків десятків кілометрів. На вимарші учасникам потрібно було розповісти мешканцям навколишніх сіл про таборову оселю “Соколиця” та, продаючи різноманітну літературу, виручити трішки грошей для будівництва. Майбутня таборова оселя гартуватиме  усіх прихильників бандерівського середовища, тож наше завдання посприяти будівництву цього місця, — розповідає Василь Панькевич, комендант табору “Лисоня”, — “Один із днів на таборі був присвячений волонтерським роботам в "Долині Змій". Ми почистили галявину від заростей, яку згодом мають вирівняти під намети. Побудували пірс на березі ставка. Почистили струмок який впадає в став від гіляк, заростей та намулу.”


Більше про “Лисоню” тут

Чи вплинула погана погода на настрій таборовиків у Сумах?
Наметовий патріотичний табір “Нащадки Героїв” на Сумщині — шість днів командного духу, побратимства та дружньої атмосфери.
 “Часто падав дощ, проте йому не вдалось завадити орієнтування та ночівлю під шелестом в лісі. Учасники не вірили в успіх, але загальними зусиллями виконали всі завдання поставленні проводом табору, отримали від цього новий досвід і купу яскравих позитивних вражень”, — розповідає Володимир Міщенко, комендант табору.
Успіхом табору організатори вважають неймовірно дружній та вмотивований працювати колектив з 36 людей.
Табори позаду, прот е емоцій від них ще досі багато.
Готовий до більших звершень і бажаєш загартувати сильніше своє тіло та дух? Запрошуємо на Табір волі та характеру «Відвага».
Скучив за своїм комендантом, бунчужним та друзями з табору, хочеш познайомитись з учасниками з інших міст? Запрошуємо на Молодіжний табір «Повстанська ватра».
Бажаєш покращити свої знання з державотворчих тем та краще пізнати себе — запрошуємо відвідати семінари в рамках проекту «Курс вільних людей»:
  • 15-16 вересня - м. Харків;
  • 22-23 вересня - м. Суми;
  • 6-7 жовтня - м. Львів;
  • 13-14 жовтня - Івано-Франківськ;
  • 20-21 жовтня - м. Тернопіль;
  • 27-28 жовтня - м. Дніпро.