В Тернополі МНК та інші ГО вийшли з процесу переатестації правоохоронців

03.09.2016
Представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу, ВО Автомайдан, ГО Вільні Люди та інших організацій брали участь в атестаційних комісіях першого етапу атестації нової поліції в Тернопільській області у липні 2016 року. Проте апеляційна комісія повернула 4 з 5 рекомендованих до звільнення атестаційними комісіями поліцейських на роботу. У зв'язку з цим активісто публічно оголосили про вихід з процесу переатестації.
Публічну заяву громадських активістів про вихід з атестаційних комісій було оголошено ще 10 серпня 2016 року на зустрічі з журналістами та на круглому столі організованому керівником ГУНП в Тернопільській області Олександром Богомолом. 
"У нашій заяві 10 серпня начальнику Тернопільського ГУНП було чітко озвучено, хто саме, на думку громадських активістів, повинен покинути ряди поліції, аби відновити конструктивну роботу в атестаційних комісіях. Проте майже за місяць О. Богомол навіть не намагався виправити ситуацію як посадова особа. Натомість 25 серпня 2016 р. начальник ГУНП видав наказ, в якому проігнорував вимоги громадськості затвердивши склади атестаційних комісій. Показовим у наказі є те, що головами атестаційних комісій Олександр Богомол призначив поліцейських, які набрали невелику кількість балів та ледь пройшли атестацію, або ж взагалі пройшли атестацію шляхом маніпуляцій в апеляційній комісії. Натомість працівники поліції, які отримали вотум довіри від громадськості, не потрапили до атестаційних комісій", - повідомив заступник голови МНК, керівник ГО Вільні Люди у Тернополі Іван Ковалик
Таким чином, громадські активісти названих організацій зробили публічну заяву:
1. Громадські активісти, визначені в наказі про створення атестаційних комісій, не братимуть у них участі до виконання поставлених вимог.
2. Деякі голови комісій призначені О. Богомолом не мають довіри в громадськості оскільки в процесі переатестації показали низький рівень профпридатності.
3. Ми особисто прийдемо в ГУНП Тернопільській області з метою засвідчення того, що атестаційні комісії не будуть працювати, і для того щоб зафіксувати невиконання наказу про організацію проведення атестування О. Богомолом.