В Києві громадськість вшанувала пам'ять провідника ОУН – Є. Коновальця

16.06.2011
14 червня в Києві, до 120 річниці від дня народження творця ОУН Євгена Коновальця, відбулася урочиста хода місцями визвольних змагань та концерт за участі відомих українських гуртів.
Хода розпочалася від пам`ятної дошки куреню Січових Стрільців. Саме тут у 1918 році було сформовано Курінь Січових Стрільців на чолі з Євгеном Коновальцем та Андрієм Мельником.
До учасників ходи з привітальним словом звернулися голова ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» Сергій Кузан, голова МО «Остання барикада», народний депутат Олесь Доній, голова МНР Іван Крулько та інші.
«Ми маємо йти далі – на Схід. Попри закиди окремих митців та західноукраїнських ура-патріотів про те, що буцімто Донбас чи Крим «недостатньо свідомі» і можливе їх відділення. Не вони цю землю здобували, а такі як Євген Коновалець та Дмитро Мирон. Мусимо наповнити слова Коновальця новим змістом. Не може відбутись Київ без Харкова, Донецька та Севастополя. Життя Провідника та діяльність ОУН – найкраще тому підтвердження», – сказав у своєму привітальному слові Сергій Кузан, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
Далі учасники сформованою колоною рушили до оперного театру, де розміщена пам`ятна дошка Дмитру Мирону-Орлику. По дорозі з вуст учасників звучали пісні «Ой, у лузі червона калина…», «Повіяв вітер степовий» та гасла «Євгену Коновальцю тричі – Слава! Слава! Слава!», «Євген Коновалець – герой України!», «Слава Україні! – Героям Слава!» і т.д.
Після покладання квітів до пам`ятної дошки, колона рушила до Будинку вчителя, колишньої будівлі Центральної Ради, а звідти – в парк ім. Т.Г. Шевченка, де і відбувся святковий концерт на честь 120-річниці від дня народження Євгена Коновальця, в якому взяли участь гурт «Рутенія», Тарас Силенко, хор «ГОМІН», Сергій Василюк («Тінь сонця») та багато інших.
В кінці святкового вечора пролунав салют на честь славетного командира Січових Стрільців, засновника УВО та ОУН.