В Харкові відбувся тренінг з долікарської допомоги

28.03.2017

25-26 березня в Харкові відбувся тренінг з долікарськоі допомоги, який провели  Фундація Вільні Люди та Молодіжний Націоналістичний Конгрес. Упродовж двох днів чотири тренери з Захисту Патріотів розповідали харків'янам, як підтримувати життя людини до приїзду швидкої.

Що робити, коли хтось на вулиці раптом знепритомнів? Як діяти, якщо вдавилась дитина або дорослий? Що робити, якщо стався вибух? Як допомогти, якщо в людини кульове поранення? Як себе поводити, якщо людина постраждала в ДТП? На ці та багато інших питань нам допомогли відповісти інструктори.

Два дні тренінгу були насичені новими знаннями, корисною та цікавою інформацією, а найважливіше - практикою. 20 учасників (з понад ста бажаючих)  вчилися робити сердцево-легеневу реанімацію, правильно бинтувати рани, допомагати людям при переохолодженні та перегріві, накладати шини, користуватися турникетом та робити турникети з підручних засобів, правильно перевертати та переносити травмованого. Але найважливіше, чому навчили інструктори - не зашкодити ще більше вже травмованій людині.


“Лікарі констатують, що щороку 50 тисяч українців помирають, так і не дочекавшись невідкладної допомоги. Проте такі знання набувають особливої актуальності, якщо в країні йде війна. А нещодавній випадок в Балаклеї зайвий раз нагадує нам про це,” -  говорить учасниця тренінгу Аня Прокошева.

Такі знання є критично необхідними, адже, кожному з нас може стати зле просто на вулиці, у метро чи в кінотеатрі, і важливо, щоб першу допомогу змогли надати звичайні перехожі.