Урок патріотизму від МНК у легендарному селі Львівщини

03.03.2013

1 березня учасники львівського осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу відвідали  середню школу с. Сілець Сокальського району Львівської області. У рідному селі крайового провідника ОУН – Івана Климіва „Легенди”, МНКівці провели відкритий урок про громадську активність та любов до Батьківщини.

Дітям розповідали про історію національно-визвольних змагань в їх рідному селі, а також, за словами Соломії Фаріон, однієї з організаторів заходу, доносили до школярів інформацію про можливості активного відпочинку.

“У 1918 році після створення ЗУНР багато хлопців з Сільця вступили в УГА. У 1930-х роках Іван Климів створив у селі потужну організацію ОУН. Більше сотні молодих людей із Сільця загинули під час Другої світової війни, захищаючи свою землю і свою націю в лавах УПА. Багато жителів села були репресовані польськими, німецькими та більшовицькими окупантами”, - розповідали лектори.

“Сілець – це дійсно легендарне село. І не лише тому, що тут народився Іван Климів „Легенда”. У жителів Сільця нам варто повчитись, як потрібно любити Україну, як за неї боротись, – ділиться враженнями Соломія Фаріон, – ми сьогодні зробили перший крок для того, щоб виховати у молоді любов до своєї держави, національну свідомість та формувати активну громадську  позицію”.

Наприкінці зустрічі школярам розповіли про табори та заходи Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Молоді сільчани активно відгукнулись на отриману інформацію, тому вже 16 березня МНК  проведе патріотичний квест для учнів с. Сілець.