Урай-2011: перевірені холодом

21.02.2011
З 17 по 20 лютого на Сумщині вже дев’ятий рік поспіль відбувся екстремальний вишкільний табір «Урай-2011». Обов’язковими у цьому таборуванні є ночівля без наметів, знання картографії та основ самовиживання в зимових умовах. Місце проведення «Ураю» щоразу змінюється і вже охопило більшість географічних територій України: Полісся, Поділля, Волинь, Карпати, Крим, Донеччину, Сіверщину, Слобожанщину, навіть Чорнобиль і Російську Федерацію.
Цього року табір дійсно став суперекстремальним через надзвичайні морози до мінус 24 за Цельсієм, що стало значним випробуванням для учасників. Ними стали юнаки з шести областей України, які пройшли відбір на участь у цьому таборі.
«Такі екстремальні умови дають можливість якнайліпше перевірити психологічну і моральну стійкість членів Молодіжного Націоналістичного Конгресу, що і є основною метою цього табору», - зазначив заступник голови МНК, комендант табору Андрій Бень.
Незважаючи на складні природні умови, таборовики подолали 120 кілометрів за три доби (в туризмі це відповідає маршруту першої категорії складності, який має долатися за 5-7 днів). Крім цього учасники закріпили знання з туристичної техніки та сучасних методів навігації. Також хлопці прослухали оглядові лекції про повстанський рух на Східній Україні та психологічну підготовку людини до складних умов.
Маршрут табору пролягав по складному рельєфу через змішані ліси, поля, та перетинав багато річок й інших водоймищ. «На таборі я отримав досвід, а найголовніше – впевненість у своїх силах. По приїзді відчуваю себе дуже спокійним відносно різних буденних ситуацій і проблем. Тепер я впевнений, що з легкістю можу їх подолати, тому не варто витрачати на них так багато емоцій і часу» - розповів про свої враження Олександр Резнік з Полтави.
Традиційно, не всі учасники змогли подолати повністю маршрут табору і виконати програму, а це свідчить про дійсно складні умови. Підсумком цього заходу стало те, що тільки морально і психологічно стійка людина здатна на подолання таких навантажень і випробувань. І саме таких людей гартують у лавах МНК!