Уперше відбувся військовий вишкіл ''Гайдамаки''

21.09.2015

На Житомирщині відбулася військово-спортивна гра українських резервістів «Гайдамаки», де протягом чотирьох днів молодь вчилася правильно діяти в умовах війни.

Символічно, що відкриття відбулося у с.Сушки, де 1955 року стався останній бій УПА - двоє борців за Україну - сотенний «Роман» та вояк «Лис» відмовилися здатися кільком сотням КДБ і були застрелені після десятигодинного бою.

«Цей захід став своєрідним експериментом, оскільки проводився вперше. З’явилася потреба у військовому вишколі – і ми довго думали, який формат буде найкращим. Зупинилися на поєднанні теорії та практики: навчання, а потім відпрацювання на грі», - говорить Іван Брацюнь, член МНК та комендант «Гайдамак».

Хлопці і дівчата прослухали лекції про психологічне налаштування та паніку, маскування, поводження зі зброєю, відпрацювали захоплення та оборону споруд, пересування на відкритій місцевості та по дорогах та багато іншого.

«Ми розуміємо, що за такий короткий час зробити зі звичайних хлопців та дівчат готових бійців – неможливо. Потрібно тренуватися щоденно і наполегливо протягом кількох місяців, щоб відпрацювати потрібні навики. Та ми постаралися дати загальне уявлення, яке може допомогти цивільним у бойових діях», - пояснює військовий інструктор Сашко зі спеціалізованого центру тактичної підготовки «Білий вовк».

Завершенням вишколу стала гра – учасники, поділені на команди, пройшли етапи квесту, а потім змагалися між собою за прапор та обороняючи свій табір.

«Гра виправдала мої сподівання, вважаю, що навички, отримані тут – точно не зайві. Особливо зважаючи на сучасні реалії. Інструктори – справжні професіонали, а Віталій Дерех, що воював в «Айдарі» майже півтора роки – людина, що вчила нас не «по книжці», а зважаючи на свій досвід», - говорить Володимир Драбчук, учасник «Гайдамак».

Також учасники прибрали територію лісового масиву, де зібрали близько трьох десятків великих пакетів сміття.

Висловлюємо подяку небайдужим громадянам України Віталію Уманцю та Володимиру Тарасенку, директору ТОВ "Добре Поле", а також центру тактичної підготовки «Білий Вовк», які всіляко допомагали та сприяли проведенню заходу.